SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak, Selçuk, Umut, Egemen, Engin ve Ceyhun gibi kaliteli yerlileri İstanbul'un cazibesine kaptıran Trabzonspor'da, yepyeni bir iskelet yaratmak için yola çıkıldı. Şampiyonluk mücadelesini her sene son haftaya kadar zorlayacak bir takımda bulunması gereken temel özelliğin, iskeleti Türk oyunculardan oluşmuş bir kadro olduğunu düşünen Şenol Güneş, bu doğrultuda kolları sıvadı. Deneyimli hocanın isteği, sezon başındaki operasyonu aynen devam ettirmek. Hatırlanacağı üzere bordo-mavilier bu yaz Soner, Yasin ve Emre gibi yetenekleri transfer etmişti.

Olcan, Volkan, Tolga ve Giray gibi kaliteli Türk futbolcuların yanına eklenen bu isimler, Trabzonspor'un kalitesini oldukça arttırdı. Ancak bunu kesinlikle yeterli görmeyen Güneş, genel menajer Giray Bulak önderliğindeki oyuncu izleme komitesine gerekli talimatları verdi. Ocak ayındaki ara transfer döneminde genç ve yetenekli yerlileri kıskaca almayı planlayan Karadeniz ekibi, diğer yandan hiçbir şekilde fayda alamadığı bazı yabancı oyuncuları da takımda yollamak için çaba sarfedecek.

YÖNETMEN SONER AYDOĞDU

Birbirinden kaliteli yerlilerle donatılmış bol alternatifli bir kadro kurarak Trabzonspor'u şampiyonluk yarışının en iddialı ekiplerinden biri haline getirmeyi hedefleyen Şenol Güneş, takımın direksiyonuna ise Soner Aydoğdu'yu geçirmeyi planlıyor. Soner'in yeteneği kadar kişiliğiyle de bu görevi en iyi şekilde yapacğını düşünen Güneş, solak yıldızın oyun görüşü ve paslarıyla tam bir maestro gibi arkadaşlarını yönlendirebileceğini ifade ediyor.

12 YABANCI VAR

Kadrosunda Celustka, Zokora, Bamba, Emerson, Alanzinho, Henrique, Cech, Vittek, Sapara, Colman, Janko ve Adrian'ı bulunduran Trabzonspor'da yabancı sayısı 12. Bu sayının çok fazla olduğunu Şenol Güneş kadar Sadri Şener ve Giray Bulak da dile getiriyor. Bu nedenle ocak ayında yerli oyuncu takviyesi kadar, faydasız yabancılarla yolları ayırmak da ciddi bir gündem maddesi olarak dikkat çekiyor.

İLK SİNYALLER İNÖNÜ’DEYDİ

Güneş, gücünü yerlilerden alan bir takım yaratmak istediğinin ilk sinyallerini son oynanan Beşiktaş maçında verdi. Genelde maç kadrolarına 8 yabancı alan tecrübeli çalıştırıcı, Beşiktaş karşılaşmasında 4'ü ilk 11'de olmak üzere sadece 5 yabancıyla sahaya çıktı. Bamba, Emerson, Zokora ve Sapara ilk 11'deyken Janko yedekti. Vittek, Henrique, Adrian gibi yabancıları ise tribüne yollanmıştı.

KAYIP İSTEMİYORUM

Geçtiğimiz haftayı Beşiktaş beraberliği ile kapatan Trabzonspor, Bursa maçından galibiyetle ayrılarak ligde yeniden çıkış yakalamak istiyor. Öğrencileriyle sürekli toplantı yapan Şenol Güneş'in oyuncularına, “Bursaspor'un uzun yıllardır burada galip gelememesi üzerinizde baskı oluşturmasın. Bunu tek bir maç olarak düşünün ve mental olarak böyle hazırlanın. Bu maçı kazanırsak zirve için avantaj sağlayacağız. Bu güç bizde mevcut, kayıp istemiyorum” dediği öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi:11:20,