SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya futbolunun bir dönem en çok para eden süperstarı Nicolas Anelka ülkesi Fransa’nın Le Parisien gazetesine suskunluğunu bozdu. Fenerbahçe forması da giyen veteran yıldız dobra dobra konuştu.

NEDEN ÇİN’E GİTTİM?

Chelsea’den ayrılacağının kesinleşmesinden sonra kendisine İtalya ve İngiltere’deki pek çok kulüpten, Brezilya’dan, Orta Doğu’nun zengin takımlarından ve Çin’den teklifler geldiğini belirten Nicolas Anelka, seçimini neden Çin’den yana kullandığını da açıkladı.

PARAYI SADECE LÜKSE YATIRMIYORUM

“Sınırlarını zorlayan maceraperest biri olmayı hep sevdim. Çin’e keşfetmek için geldim. Çocukluğumdan beri buradaki kültürü merak ediyordum. Bruce Lee, Jet Li, Jackie Chan hayran olduğum aktörler. Finansal olarak da çok iyi bir seçenekti” diyen Anelka kazandığı parayı sadece lüks otomobiller ve Louis Vuitton çantalar için harcamadığını, kendisinden yardım bekleyen çok geniş bir çevreye sahip olduğunu belirtti.

GAZETECİLERE FIRÇA

Martinique adasında yaşayan ailesine aldığı evin hayatında yaptığı en gurur verici harcamalardan biri olduğunu söyleyen Anelka, sürekli parasıyla ilgilenen gazetecilerin kendi maaşları için endişelenmesi gerektiğini de vurguladı.

BU PARAYI KAZANMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM

33 yaşındaki futbolcu sözlerine şöyle devam etti: “Kariyerim boyunca gazetecilerle mücadele ettim. Düşmanı olmayan bir adam korkaktır. Herkes hakettiğini alır, bu paraları kazanmak için çok çalıştım. Unutanlar kariyerime bir göz atsın.”

Anelka hem formasını terlettiği hem de yardımcı antrenörlüğünü yaptığı Shangai Shensua takımında haftada 230 bin avro kazanıyor.