SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş taraftarının Quaresma aşkı bitmek bilmiyor. Siyah-beyazlı futbolseverler sezon başından bu yana indirim yapmadığı için yönetim tarafından kadroya alınmayan Portekizli yıldıza destek için bugün kulüp binasına yürüyor. “Beşiktaş için Q7 değil, Q7 için Beşiktaş” parolasıyla saat 15:00'de kulüp binasında toplanacak olan taraftarlar burada bir basın açıklaması yapacaklar. Daha önce de Quaresma için yürüyüş düzenlemek isteyen taraftarlar organize olamadıkları için yürüyüşü bir çok kez iptal etmek zorunda kalmışlardı. Taraftarlar dün de Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na yürürken, “yönetim istifa, Quaresma sahaya” tezahüatı yaptı.

Vazgeçmişti!

Yönetim ile son buluşmasında aldığı yıllık 3.750 milyonluk ücretini 3 milyona indiren Portekizli yıldız, kendisine teklif edilen 2.5 milyonluk rakamı kabul etmemişti. Bütün bu gelişmelerin ardından yönetime haber gönderen Queresma taraftarın ‘Feda' diye adlandırdığı indirimden vazgeçtiğini dile getirmişti. Taraftarların bugünkü yürüyüşünün ardından Beşiktaş Yönetimi ve Quaresma'nın nasıl yol çizeceği merakla bekleniyor.

Bilet talebi reddedildi

SİYAH-beyazlı ekibin taraftarları dün oynanan Kasımpaşa maçına yoğun ilgi gösterdi. Kasımpaşa yönetimi tarafından verilen 914 biletin tamamının satılması üzerine Beşiktaş yönetimi ek bilet talep etti. Kasımpaşa yönetimi siyah-beyazli yönetimin bu talebini reddetti. Dışarda uzun süre bilet bekleyen bir çok Beşiktaş taraftarı daha sonra Kasımpaşa tribünü biletini alarak maça girmeyi başardı. Statta görev yapan emniyet güçleri maç boyunca Kasımpaşa tribününde bulunan konuk taraftarları takibe aldı.

Besiktas'a maytap!

Kasımpaşa taraftarı, siyah-beyazlı ekibin yola yakın olan soyunma odasına maytap attı. Ancak camların kapalı olması nedeniyle kötü bir olay yaşanmadı.

Beşiktaş’ın 3-1 kazandığı maç sonrası ortalık karıştı… Kasımpaşa taraftarı 90 dakikanın ardından siyah-beyazlıların yola yakın soyunma odasını maytap yağmuruna tuttu. Ancak camların kapalı olması nedeniyle içeride bulunanlar herhangi bir yara almadı. Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle dışarıdaki grup dağıtıldı ve soyunma odalarının önünden uzaklaştırıldı. Karşılaşma öncesinde de gerginlik vardı. Taksim'de toplanan siyah-beyazlı taraftarlar Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na yürümek isterken, Kasımpaşalılar ile sözlü sataşmalar yaşandı. Maç başlamadan sahaya atılan bir patlayıcı madde gözlemcinin ayağına isabet etti. Mücadelenin gözlemcisinin bunu raporuna yazdığı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:11:18,