SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon öncesi G.Saray ile F.Bahçe arasında oynanan Süper Kupa finalinde Engin Baytar, kendisine yapılan 2 faulün verilmemesinin ardından sinirlenmiş, hakem Cüneyt Çakır'ın boğazına sarılmıştı. Bu aşırı sinirli hareketinin ardından sarı-kırmızılılar da Engin'in hareketine kızmış ancak PFDK'dan gelen 11 maçlık ceza camiayı kızdırmıştı. Ancak ardından yaşananlar G.Saraylılar'ın öfkesini artırdı. Öncelikle PTT 1. Lig'de Şanlıurfa-1461 Trabzon maçında hakem Hüseyin Sabancı'ya çelme atan Koray Avcı'ya PFDK sadece 5 maç ceza verdi. Hem de hakem Sabancı'nın “Bilerek yaptı” raporuna rağmen.

Ardından Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta Altay-Eyüp maçında eski F.Bahçeli Serhat Akın çekiçle rakip futbolculara saldırdı. Elindeki çekiçle öncelikle arkadan gelip Eyüysporlu Tayfun'un kafasına vuran Serhat sinirini alamayıp aynı çekici Ali Cansun'a fırlatıp vücudundan yaralamıştı. PFDK, Engin Baytar'a göstermediği merhameti Serhat'a gösterip cezası 8 maçla sınırlayınca sarı-kırmızılılar çılgına döndü. 8 maçtır formasına uzak olan Engin'e layık görülen muamelenin futbolcunun özelinden çıkıp kulüple alakalı olduğunu savunan G.Saraylılar “Amaç burada sadece oyuncuyu yıpratmak değil. Geçen sezon G.Saray'a bir karış suratla şampiyonluk kupasını veren TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile ona bağlı kurullar kulübümüzü yıpratmak için elinden geleni yapıyor” yorumunda bulundu. Sarı-kırmızılı taraftarlar da yönetimin bundan sonra benzeri olaylarda daha aktif ve sert bir tutum sergilemesini istiyor.

FABREGAS’I ATAMAMIŞTI

Süper Kupa finalinde hatalı kararlarıyla Engin Baytar'ın çileden çıkmasına neden olan hakem Cüneyt Çakır, Benfica-Barcelona maçında kendisine dokunan Fabregas olunca ‘görmemezlikten' gelmişti. Çakır sarı kartı olan Fabregas kendisini arkadan çekmesine rağmen sırtını dönmeyerek İspanyol futbolcuyu oyundan atmak zorunda kalmamıştı.

EGEHAN ŞENGÜL / AMK