SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yobo ne zaman dönecek?

Fenerbahçe'de sakatlığı nedeniyle bir süredir forma giyemeyen Joseph Yobo ameliyat olacağı ve Afrika Kupası'nı kaçıracağı iddialarına yanıt verdi.

Güncellenme: 16:50, 26/10/2012
Yobo ne zaman dönecek?

Fenerbahçe’nin Nijeryalı futbolcusu Yobo yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süredir takımında forma giyemiyor. Tecrübeli oyuncu, ülkesinin basınında çıkan ameliyat olacağı ve Afrika Kupası’nda forma giyemeyeceği iddialarını ise şiddetle yalanladı.

Nijeryalı defans oyuncusu, Nijerya basınında çıkan ve kendisini sinirlendiren bu haberlere yaptığı açıklamayla cevap verdi. Yobo bu konuyla ilgili, “Şunu söyleyebilirim ki, çapraz bağlarımda ameliyat olmamı gerektirecek bir sakatlığım yok. Sadece dizimde ufak bir problem yaşadım ve buna önlem alıyorum ama Nijerya basınında söylenildiği gibi ameliyat gerektiren bir durum yok. Dizimdeki şişliğin inmesini beklemem lazım.” dedi.
‘SAKATLIK HABERİM ABARTILIYOR’ 
Açıklamalarına devam eden Yobo, “Doktorlar, Antalyaspor ile oynanacak maçta istersem forma giyebileceğimi bile söylediler ama ben acele etmek istemiyorum. Biraz daha dinlenmek istiyorum. Şu anda güçlenme çalışmaları yapıyorum ve Afrika Kupası’na yetişemeyeceğim haberleri beni üzüyor. Keşke bu tür haberleri yapmadan önce insanlar araştırsa ve yanlış raporlara aldanmasa.” şeklinde konuştu.
Nijeryalı oyuncu son olarak, “Afrika Kupası’na katılmamız kesinleştikten sonra teknik direktörümüz Stephen Keshi’yle konuştum ve ona ameliyat olmamı gerektirecek bir durum olmadığını söyledim. Bu konuda o da mutlu oldu. Bu haberler nereden çıkıyor bilmiyorum ama insanlar ufak bir şeyi büyütmesinler, panik yapacak bir durum yok. Çok kısa bir zaman sonra sahalara döneceğim.” dedi.
Yobo için Nijerya basınında sakatlığının ciddi olduğu konusunda son günlerde yoğun bir spekülasyon vardı.2013 Afrika Uluslar Kupası, Güney Afrika’da düzenlenecek ve maçlar 19 Ocak ile 10 Şubat tarihleri arasında oynanacak. Nijerya bu turnuvada C Grubu’nda Zambiya, Burkina Faso ve Etiyopya ile mücadele edecek.

Yayınlanma Tarihi:16:49,