SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı lacivertlilerin kaptanı Volkan Demirel yaptığı muhteşem kurtarışlarla Fenerbahçe’yi kurtarmaya devam ediyor. Son 3 maç olan M'Gladbach, Beşiktaş ve Bursa karşılaşmalarında yaptığı kurtarışlarla puanları toplayan milli eldiven, dün de Kıbrıs Rum Kesimi'nde başroldeydi.

VOUNHO BİLE İNANAMADI

Özellikle ilk yarıda Miguel'in 2 enfes şutunu karşı karşıya pozisyonda çıkarmayı başaran Volkan, ikinci yarının başında da Vouho'nun şutunu köşeden alıp maçın yıldızı oldu. Hatırlanacağı gibi Demirel, milli takımdaki Romanya ve Macaristan maçlarında yediği hatalı goller sonrası eleştirilmişti.

Maçı F.Bahçe'ye getiren adam Volkan Demirel, maç sonu kötü oynadıklarını kabul ederek şöyle konuştu:

“Kötü oynamamıza rağmen kazandığımız için mutluyuz. İlk yarıda bize yakışmayan bir oyun vardı. İkinci yarıda bize yakışan oyunu oynayınca golü bulduk ve maçı aldık. Şu anda 7 puanımız var ve lideriz. Şükrü Saracoğlu'ndaki Limassol maçını da kazanarak daha iyi bir konuma gelmek istiyoruz. İyi takımlar kötü oynamalarına rağmen kazanmayı biliyorlarsa bu bir takım için önemlidir.”

RUM MEDYASI VOLKAN’I KONUŞUYOR

Öte yandan Rum basını, Fenerbahçe kalesini koruyan Volkan Demirel'in performansına odaklandı.

Fileleftheros Gazetesi spor ekinin manşetine, “Türk Parmağı… AEL Kendini İyi Gösterdi Ancak Bir Muhteşem Demirel'e Düştü ve Fenerbahçe Karşısında 0-1 Mağlup Oldu” başlığını attı.

AEL'in, kendi sahasında karşılaştığı Türk takımına yenilen ilk Rum futbol takımı dikkat çeken gazete AEL'in kaçırdığı gol pozisyonları detaylı olarak aktardı.

Gazete AEL'in dün akşamki oyuna, özellikle ilk yarıda hakim olan tarafın AEL olduğunu birçok gol pozisyonunu Volkan yüzünden değerlendiremediğini belirterek, Rum takımın yeni teknik direktörü Zorze Kosta'nın da, AEL yönetici ve oyuncularının da maç sonucunu “haksızlık” diye nitelediklerine işaret etti.

Politis de spor ekinin manşetinden değerlendirdiği haberine “Türk Kaleci AEL'i Durdurdu: 1-0…

Zorze Kosta: “Sonuç Adil Değil… Yenilmez Demirel!” başlığını attı.

Maçta gelişen pozisyonları detaylı yansıttığı iç sayfasına da “Türk Uluslararası Kaleci Fenerbahçe'ye Zaferi Bahşetti… Demirel-Şanssızlık!” başlığını attan gazete, AEL'in daha iyi oynadığını ancak Volkan Demirel'in muhteşem performansıyla kazananın Fenerbahçe olduğu yorumunu yaptı.

Gazete, maç sırasında GSP tribünlerinde tam bir sportmenlik hakim olduğuna vurgu yaptığı haberini, Kıbrıs Türk Fenerbahçe taraftarlarının açtığı “Football is peace & friendship” yazılı pano, stat girişindeki polis denetimleri ve tribünlerdeki taraftarları yansıtan fotoğraflarla destekledi.  

Yayınlanma Tarihi:13:04,