SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal'ın eski panzeri en zor maçına çıkıyor…

Kupalar kazandığı Beşiktaş'a karşı rakip olacak Ernst'ten taraftara mesaj var:’Şunu çok iyi bilsinler ki onların beni sevdiği kadar ben de onları seviyorum. Hafızamı bile kaybetsem, onları unutamam’

“Beşiktaş mücadeledir” demişti KartalCell reklamında Fabian Ernst… Siyah-beyazlı taraftarların kısa sürede çok sevdiği, Beşiktaş'la 1 Süper Lig, 2 de Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşayan Alman futbolcu sezon başında ‘Feda' politikası gereği Kasımpaşa'nın yolunu tutmuştu. Beşiktaşlıların, ‘Saçsız Kral' diye çağırdığı Ernst bugün eski takımına karşı ter dökecek. İşte bu zorlu maç öncesi Kasımpaşa kampından tercümanı aracılığıyla tele-röportaj yaptığımız tecrübeli yıldız şunları söyledi:

“Sezon başında indirim teklifi ilk geldiği zaman çok şaşırdım. Çünkü 1996 yılından bu yana profesyonelim ve bunu hayatımda ilk kez gördüm. Futbolculuğumun son yıllarını yaşıyorum, bunu kabul edemezdim. Almanya dışına ilk çıkışım Türkiye oldu. Futbolu da burada bırakacağım… Beşiktaş taraftarını ve onların bana olan sevgisini asla unutamam. Şunu çok iyi bilsinler ki onların beni sevdiği kadar ben de onları seviyorum. Bir gün hafızamı kaybetsem bile Beşiktaş taraftarını unutmayacağım.”

“ligde gayet iyi ve çekişmeli maçlar oluyor. Mesela Kasımpaşa olarakkimse bizden böyle başarı beklemiyordu ama herkesi yanılttık. Ordu da aynı derecede iyi. Beşiktaş ise bir değişime girdi. Takımın rayına oturması uzun zaman alır. Büyük takımların değişimi kolay ve çabuk olmaz. Zamanla daha iyi olacaklarını düşünüyorum. Maça gelirsek, zor olacak ama kazanmalıyız.”

HİLBERT MAÇ SAATİ TOROMAN SAĞ BEKE

Önceki gün sakatlanan Hilbert'in Kasımpaşa maçında oynayıp oynayamayacağına maç öncesi kontrollerden sonra karar verilecek. Alman yıldızın oynama ihtimali yüzde 50. Olumsuz bir durumda Toraman sağ beke, Ersan stopere geçecek. Sakatlığı nedeniyle hafta boyunca takımdan ayrı çalışan Necip'in de durumu merak konusu. Samet Aybaba, genç oyuncu hakkındaki kararı maç saati verecek. Necip oynamazsa o bölgede Oğuzhan şans bulacak.

PARALAR YATTI TAKIM ŞAŞIRDI

Siyah-beyazlı yönetim, futbolcuların normal şartlarda ay sonunda ödenmesi gereken yıllık maaş taksitlerini bayram nedeniyle erken yatırdı. Parayı hesaplarında gören futbolcular ise bu işe hem oldukça şaşırdı hem de zorlu Kasımpaşa maçı öncesi moral buldu. Şimdiye kadar taksitlerini sürekli geç aldıklarını dile getiren futbolcular, “Erken olunca şaşırdık, yanlışlık olabileceğini bile düşündük” diyerek konuya esprili bir şekilde yaklaştılar. Ersoy ÖZDEM / AMK