SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rum polisi dünkü maç için 420 personelini seferber ederken Kıbrıslı olmayan taraftarlar bölgeye alınmadı. Maç öncesi Lefkoşa'nın KKTC tarafında toplanan Fenerbahçe taraftarları, 24 otobüsle Metehan Sınır Kapısı'na geldi. Burada sarı-lacivertli taraftarları otobüsten indiren Rum polisi, tek tek kimlik kontrolü yaptı ve taraftarların üzerlerini aradı. Taraftarlar yaklaşık 1.5 saat sınırda bekledikten sonra 6 otobüsten oluşan gruplar halinde eskortlar eşliğinde Rum tarafına geçti. Stada girişte de taraftarlar kontrol kapılarında tek tek arandı.

KKTC VE YUNAN BAYRAĞI YASAK

KKTC'de yaşayan Fenerbahçe taraftarları, çevik kuvvet ve polis araçlarının eşliğinde otobüslerle taşınırken taraftarlar stadın kuzey tribünlerinde oturdu. Maçtan yaklaşık 3 saat önce stada alınan taraftarlar bayrak konusundaki kurallara da uydu. Fenerbahçeli taraftarlar kendilerine ayrılan bölümde sarı-lacivertli bayraklar ve Türk bayraklarıyla yerlerini alırken Güney Kıbrıs'ın tanımadığı KKTC bayraklarına izin verilmedi. İzin verilmeyen bir diğer bayrak da Yunanistan bayrağıydı. Limassol tribünlerinde bir taraftar Yunan bayrağı açmak isteyince tribünde kavga çıktı ancak polis tartışmaları kısa sürede önledi. Öte yandan yaklaşık 10 bin Limassol taraftarı da karşılaşmayı tribünden takip etti.

AEL TARAFTARINDAN TAHRİK

Fenerbahçe kafilesinin konakladığı Hilton Oteli'nin karşısında yer alan Apoel taraftar lokalinde ve yakınındaki parkta toplanan fanatik Apoel taraftarları, kafile otelden ayrılmadan önce ses bombası attı. Rum polisinin gelmesi üzerine taraftarlar olay yerinden ayrıldı.

BASIN MENSUPLARINA KONTROL

GPS Stadı'nın çevresinde üst düzey güvenlik önlemleri alınırken stat girişinde basın mensuplarının bilgisayar ve fotoğraf makineleri polis tarafından tek tek kontrol edildi. Foto muhabirlerinin fotoğraf makinelarine stiker yapıştırıldı.

FENERBAHÇE’YE EZELİ DESTEK

Dünkü maçta Galatasaray ve Beşiktaşlı taraftarlar da sarı-lacivertli takıma destek verdi. Beşiktaş ve Galatasaray formalarıyla tribünde yer alan taraftarlar, maç boyunca Fenerbahçe'ye destek verirken Türk bayrakları statta dalgalandı.

AEL'DEN BİLDİRİ

Güney Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi AEL'in taraftarları maç öncesi statta bildiri dağıttı. Bildiride taraftarlara “Sadece takımınızı destekleyin, maç boyunca durmadan tezahürat yapın. Siyasi sloganlar atmayın. AEL bayrağı dışında bayrak açmayın. AEL Limasol Kulübü'nün tarihi öyle emrediyor” ifadeleri yer aldı.

TOROĞLU’NA TEZAHÜRAT

Kar­şı­laş­ma­ya yo­ğun il­gi gös­te­ren Fe­ner­bah­çe ta­raf­tarı, ma­çın oy­nan­dı­ğı GPS Sta­dı'na Türk ve Fe­ner­bah­çe bay­rak­la­rıy­la gel­di. Kar­şı­laş­ma ön­ce­sin­de sta­da Türk bay­ra­ğı ge­ti­ril­me­ye­ce­ği yö­nün­de id­di­ala­ra tep­ki gös­te­ren Fe­ner­bah­çe ta­raf­tar­la­rı, Fe­ner­bah­çe aley­hin­de yo­rum yap­tı­ğı dü­şü­nü­len Er­man To­roğ­lu aley­hi­ne te­za­hü­rat­lar­da bu­lun­du.

GOMİS FEDA EDİLECEK

Transfer döneminde Fenerbahçe'nin peşinden koştuğu Bafetimbi Gomis, Lyon'dan gönderilmek üzere. Fransız basınına konuşan Lyon'un başkanı Jean-Michel Aulas, yeni bir sürece girdiklerini söyledi ve  “Yüksek maaşlı oyuncuları takımdan göndermek istiyoruz. Gomis de bunların arasında” dedi.

AYKUT KOCAMAN EL ÖPTÜRMEDİ

Sarı-LACİVERTLİLER bayramı Kıbrıs Rum Kesimi'nde kutladı. Takımın kaldığı otelde bayramlaşma töreni düzenlenirken bazı futbolcular Kocaman'ın elini öpmek istedi. Kocaman ise buna izin vermedi. Bay-ramlaşmaya yönetici Ali Yıldırım da katıldı.

 İrfan YİRMİBEŞ / AMK

Yayınlanma Tarihi:02:33,