SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Kasımpaşa karşısında gösterdiği performansla yıldızlaşan isimlerinden Manuel Fernandes, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Fernandes sahada geçtiğimiz haftalara oranla iyi bir mücadele sergilediklerini kaydederek, “Bugün goller attık, asist yapanlar hep farklı isimlerdi. Takım olarak birlik olmamızın bu maçın en önemli özelliği olduğunu düşünüyorum. Biz böyle devam edersek biliyoruz ki mükemmel bir takım olacağız.” şeklinde konuştu.

Hem Kasımpaşa karşısında attığı gol, hem de genel oyun yapısındaki soğukkanlılığı ile ilgili ise Fernandes gülümseyerek şu cevabı verdi: “Soğukkanlı bir oyuncuyum, evet. Ben bu tip durumlarda böyle davranabiliyorum. Kaçırsaydım belki çok kızacaklardı bana ancak ben yine dönüp dolaşıp aynı şeyleri yapabiliyorum. Bunlardan vazgeçemiyorum.”

Karşılaşmada ayrıca Oğuzhan’ın başarılı oyununun kendi yükünü hafifletip hafifletmediği ile ilgili soruya ise Portekizli yıldız, “Orta sahada yıldız oyuncularımız var. Veli gibi, Necip gibi. Ancak Oğuzhan’ın değişik bir stili var. Avrupa’da büyük takımlarda oynama potansiyeli var. Kendine güven sorununu da çözerse çok iyi yerlere gelecektir.” diyerek sözlerini noktaladı.