SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, Spor Toto Süper Lig’in 9.haftasında oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını Karpuzatan tesislerinde sürdüredek İstanbul’a hareket etti. Antrenman öncesi Kayserispor’lu futbolcular ve teknik kadro kendi arasında bayramlaştı.

Galatasaray maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki, “Biz takımımıza çok güveniyoruz. Takımımız şu anda çok iyi çalışıyor, hazırlıklarını yapıyor. İyi bir şekilde çalışıyoruz. Sakat oyuncumuz yok. Bu şekilde devam edersek ve işi ciddiye alırsak ümit ediyorum ki iyi şeyler olacak. Galatasaray büyük bir takım.Kağıt üzerinde favori takım olarak görülse de ya da düşünülse bile bu sonuçta futbol oyunu ve Kayserispor’da sahada favoridir. Biz de kendi takımıza çok güveniyoruz ve oraya gittiğimiz zaman iyi bir netice alabileceğimize ben inanıyorum, oyuncularıma da bu inancı aşılıyorum” diye konuştu.

Gazetecilerin, Galatasaray’ın Türk Telekom Arena stadında havanın yağışlı olması durumunda Cluj maçı benzeri görüntüler yaşanıp yaşanmayacağı yolundaki sorularına Hırvat Teknik adam Robert Prosinecki, “Cluj maçında takip ettiğimiz saha ağır bir sahaydı. Galatasaray takımını da çok oynatmadı, Cluj’u da oynatmadı. İki takım da, daha çok uzun toplara yöneldi, çünkü pas yapabilecek bir ortam yoktu, ama bunlar saha şartlarıydı. Biz her türlü şarta alışık olmalıyız. Bizi öyle bir saha beklerse, biz de farklı şeyler yapacağız, ama saha iyi bir şekilde olursa kendi oyunumuzu ortaya koymak için elimizden geleni yaparız” yanıtını verdi.