SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman, “İkinci yarı topun kontrolünü ele geçirdik” dedi ve ekledi

Fenerbahçe Teknik Direktörü 90 dakikanın ardından yaptığı konuşmada, “Dengeli ve kontrollü oyunun ardından üstünlüğü ele geçirdik, gol bizim için maçın kreması oldu” dedi…

Fenerbahçe, Güney Kıbrıs'ta aldığı 1-0 galibiyetle İstanbul'a dönerken maç sonu en çok sevinen isimlerden biri de Avrupa'da 3. galibiyetini elde eden Aykut Kocaman'dı. Maçın ilk yarısında sıkıntı yaşadıklarını itiraf eden Kocaman, “İlk yarı başlarken 15-20 dakikada Fenerbahçe lehine kalite farkı belli oldu, Ancak o dakikalardan sonra kontrolü kaybettik. Rakibin tatlı-sert oyunu bize hakimiyeti kaybettirdi. İlk yarı sıkıntılı geçti ve pozisyon verdik. İkinci yarı topun kontrolünü alarak sahanın kontrolünü ele geçirmek zorundaydık, bunu da yaptık” dedi.

CREME DE LA CREME

İkinci yarı çok dengeli ve kontrollü oyunun ardından da üstünlüğü ele aldıklarını söyleyen Aykut Kocaman, Egemen'in golü için “Gol bizim için maçın kreması oldu” şeklinde konuştu.

DİLMEN’DEN ELEŞTİRİ

Konuşma sırasında İstanbul'daki stüdyodan NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in “Bu kadro Londra'da Chelsea'ye karşı oynayacak kadro. Kazanmayı değil kaybetmemeyi hedefleyen bir kadro yapısı var” sözlerine “Limassol ya da Chelsea ile oynamamız bir şey farkettirmiyor. Elimizdeki en güçlü kadro ile sahadaki yerimizi aldık” yanıtını verdi.

KOCAMAN'DAN TEŞEKKÜR

Aykut Kocaman, Güney Kıbrıs'ta bulundukları süreçle ilgili olarak “Beklediğimizin çok üzerinde bir karşılama gördük, teşekkür etmek boynumuzun borcu. Hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

FENERBAHÇE 12’DEN VURDU

Sarı-lacivertliler, UEFA sıralamasında 12. sırada bulunan Türkiye ile 13. sırada yer alan Güney Kıbrıs arasındaki farkın kapanmasına izin vermedi…

Uefa Avrupa Ligi'nde oynadığı ilk iki maçta topladığı 4 puanla Türkiye'nin UEFA sıralamasındaki yerine önemli katkı yapan Fenerbahçe, dünkü galibiyetiyle takımlarımızı bir hayli rahatlattı. Marsilya ile 2-2 berabere kaldıktan sonra Mönchengladbach'ı deplasmanda 4-2 mağlup eden sarı-lacivertliler, ülke puanımızı 27.100'e yükseltmişti. UEFA sıralamasında 12. sırada bulunan Türkiye'nin hemen arkasından 13. sırada yer alan Güney Kıbrıs'ın tek temsilcisi olan Limassol da Marsilya'ya 5-1 kaybederek 26.333'te kalmıştı. Bu galibiyet aradaki farkı biraz daha açtı. Kalan üç maçta Fenerbahçe'nin toplayacağı puanların yanı sıra Galatasaray'ın da grubundan puan çıkarması durumunda önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkımızı sürdüreceğiz.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

Yayınlanma Tarihi:00:37,