SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Süper Lig kritik bir mücadeleye sahne olacak. 4 haftadır galibiyet hasreti çeken Beşiktaş, 9. haftanın açılışında iç sahada yenilmeyen Kasımpaşa'ya konuk olacak. 20.00'deki mücadeleyi hakem Tolga Özkalfa yönetecek. Maç Lig TV'de. Beşiktaş'ta Mustafa, Muhammet, Mehmet ve İsmail'in sakatlıkları sürüyor. Kasımpaşa'da ise Şahin, Volkan ve Coulibaly sakatlıkları Sancak ise cezası  nedeniyle siyah-beyazlılara karşı oynayamayacak.

BEŞİKTAŞ, DEPLASMAN FAKİRİ

Paşa, iç sahadaki 4 maçın 3'ünü kazandı, bir beraberlik yaşadı; eli boş dönen takımlar arasında F.Bahçe de var. Beşiktaş'ın deplasman karnesi ise kötü. Oynadığı 4 dış saha maçının sadece 1'ini kazanabilen siyah-beyazlılar, arka arkaya G.Antep ve F.Bahçe'ye kaybetti. Bunun yanında Kartal, ligde Kasımpaşa'ya hiç yenilmedi. Şimdiye dek 18 lig maçından 13'ünü Beşiktaş kazandı, 5 maç berabere bitti. K.Paşa tek galibiyetini kupada elde etti. Beşiktaş, Paşa ile oynadığı son 4 maçın ise 1'ini kazandı.

TRABZON’U HATIRLA

Beşiktaş'ın bırakın kaybetmeyi, beraberlik kredisi bile yok. Ama karşısında da flaş ekip Kasımpaşa var. Siyah-beyazlıların bu maçı kazanabilmesi için yapması gereken tek şey, Trabzon maçının 2. yarısındaki arzulu, baskılı futbolu oynaması. Beşiktaş'ın bu 45 dakikada gösterdiği kazanma hırsı, Kasımpaşa'yı yenmesi için yeter de artar bile. Teknik açıdan da Samet Aybaba'nın taktik dizilişteki fantazilerden vazgeçip, her oyuncuyu yerli yerinde oynatması gerekiyor.

ALMEİDA KANATTAN KURTULDU

Trabzon ma­çı­nın ilk ya­rı­sı­na sol ka­nat­ta baş­la­yan an­cak ger­çek ye­rine dö­nün­ce ta­kı­mı­na ha­re­ket ge­ti­ren Hu­go Al­me­ida, Ka­sım­pa­şa kar­şı­sın­da ma­ça for­vet­te baş­la­ya­cak. Bek­le­ne­ni ve­re­me­yen Ba­tu­han ise maça ye­dek soyunacak.

Kaan BORA / AMK