SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Janko, ‘Belki 90 dakikayı çıkaracak gücüm yok, ama yeteneğim var’ dedi

Trabzonspor'da taraftarın merakla ilk 11'de oynamasını beklediği Marc Janko'yu hırs bastı. “Bursa maçında forma istiyorum” diyen Avusturyalı yıldıza Şenol Güneş, “Sana inanıyorum. Böyle çalışmaya devam et” cevabını verdi

‘KENDİMİ İYİ HAZIRLIYORUM’

Bordo-mavİlİ takımda en çok merak edilen konulardan biri Marc Janko'nun durumu… Nokta santrfor olarak transfer edilen ve büyük işler beklenen Avusturyalı futbolcu, henüz ilk 11'de forma şansı bulamadı. Avusturya Milli Takımı'nın formasıyla geçtiğimiz hafta 2 gol atmasına rağmen Beşiktaş karşısında son 5 dakikada oyuna giren dev forvet ile Şenol Güneş bir görüşme yaptı. Janko'nun hocasına, “Kaliteme güvenmenizi istiyorum. 90 dakikayı çıkaracak güçte olmasam da yetenekteyim. Kendimi gerek fiziksel gerek taktiksel gerekse motivasyon olarak Bursa maçına iyi hazırlıyorum ve sizden forma istiyorum” dediği öğrenildi.

EKSTRA İDMAN YAPIYOR

Şenol Güneş de Janko'nun bu talebine karşılık, “Kalitene güveniyor ve sana inanıyorum. Çalışmalarından memnunum. Böyle devam ettikçe elbette şans bulacaksın. Benim olduğum yerde forma hakedenindir. Bu takımın sana ihtiyacı var. Aynı tempoda devam et” diye cevap verdi. Milli forma ile 90 dakika sahada kalmasına rağmen maç eksiğinden dolayı son 10 dakikada ciddi ağrılar çeken ve ayağına kramp giyen Janko, ekstradan çalışmalar gerçekleştiriyor. Bursaspor maçında mutlaka sahada olmak isteyen Avusturyalı futbolcu, antrenmanlardaki performansıyla olumlu sinyalleri veriyor.

GEL BAKALIM MUSTAFA!

Beşİktaş karşısında yapılan savunma hatalarının faturası Mustafa Yumlu'ya kesildi. Teknik direktör Şenol Güneş'in, kolundaki kırık nedeniyle yaklaşık 2 aydır takımdan ayrı kalan Giray Kaçar'ın tam olarak hazır hale gelmesinin ardından, Bursaspor maçında bu futbolcuyu savunmada görevlendireceği ve Mustafa Yumlu'yu kulübeye çekeceği öğrenildi. Bursaspor karşısında Giray ve Bamba ikilisinin görev yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

GÜNEŞ’İN KANADI KIRIK!

Teknİk patron Güneş, Zeki'nin tecrübesizliğinden ve maç içerisinde çok iş yapmak isterken hata yapmasından şikayetçi. Güneş'in bu mevkii için düşündüğü Celutska'nın sakatlığı, tecrübeli teknik adamın tüm planlarını bozarken, Serkan'ın formsuz olması da Güneş'i kara kara düşündürüyor. Celutska'nın Bursa maçına yetiştirilmesi için sağlık heyetine talimat verildi.

ALANZİNHO’YA SARILDI!

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, antrenmanlarda Alanzinho ile özel olarak ilgileniyor. Sapara'nın sakatlığının henüz düzelmemesi nedeniyle bu bölgede 1. alternatif olan Brezilyalı futbolcuya ‘hazır ol' talimatı veren Güneş, taktik çalışmalarda Alan-zinho ile Adrian'a birlikte görev veriyor. Sakatlıktan yeni kurtulan Sambacı'nın fiziksel olarak eksiğinin bulunduğu ancak Güneş'in verdiği ekstra programla bu açığı kapatacağı belirlendi.

Sertaç HELLAÇ / AMK

Yayınlanma Tarihi:11:16,