SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cluj maçında 2 puanın yanı sıra Johan Elmander'i kaybeden Galatasaray'a İsveç'ten kötü haber geldi. Sağ uyluk arka biceps kasında totale yakın ileri derecede yırtık oluşan ve 1 ay kadar sahalardan uzak kalacağı belirtilen Elmander için İsveç basını şok bir iddia ortaya attı.

GÜNDEM ELMANDER

İsveç gazetesi Spor Bladet'in haberine göre; Elmander en az 2 ay sahalardan uzak kalacak. Galatasaray'da oynayan vatandaşlarına Cluj maçından sonra mesajla ulaşan İsveçli gazeteciler, “Bacağımda 11 santimlik bir yırtık var. 2 ay kadar oynayamayacağım” yanıtı aldı ve bu gelişmeyi hemen haber yaptı.

14 Kasım'daki İngiltere-İsveç maçını da kaçırması söz konusu olan Elmander'in, “Çok önemli maçlar kaçıracağım. Ancak en erken sürede dönmek ve form tutmak için çalışacağım” dediği ifade edildi. Cluj maçında kafası yarılan İsveçli forvetin başında herhangi bir sorun olmadığı da vurgulandı.

MÜJDE! UJFALUSİ ŞUBAT’TA SAHADA

Sezon başında çapraz bağları kopan ve ülkesi Çek Cumhuriyeti'nde tedavi olan Tomas Ujfalusi'den olumlu haberler geldi. Şubat ayında forma giyecek duruma geleceğini açıklayan 34 yaşındaki savunmacı, “20 Kasım'daki Manchester United maçında tribünde olacağım” ifadelerini kullandı.