SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer sürecinin uzaması nedeniyle Galatasaray’ın sezon başı kampına katılamayan ve bu sene beklentilerin çok uzağında kalan Brezilyalı futbolcu Melo, Sabah gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç’un eleştiri oklarına hedef oldu. Sabah gazetesine Melo hakkında değerlendirmelerde bulunan Hıncal Uluç çok ağır ifadeler kullandı. İşte o değerlendirme:

‘MELO KİŞİLİK OLARAK DA FUTBOLCU OLARAK DA DENGESİZ’

“Melo futbolcu falan değil. Yani ‘ısrar ettiler, zorla aldılar’ diye ille milletin gözüne sokmaya gerek yok. Hayır olmuyor işte… Bir defa adam dengesiz. Futbolcu olarak da dengesiz, kafa olarak da dengesiz. Bu takımda yeri yok! Hakem ona ikinci sarı kartı çıkartarak Galatasaray’a en büyük iyiliği yaptı. Böylece Galatasaray’ın Cluj’daki maçı kazanma ihtimali doğdu. Melo’nun oynadığı bir Galatasaray, maç falan kazanamaz. Her an Galatasaray’ı 10 kişi bırakabilir, her an penaltıya sebep olabilir bir de berbat oyuncu… Kendini bozduğu gibi etrafındakileri de bozuyor. Galatasaray’dan derhal gönderilmesi gereken bir adam Melo.”

‘MELO’YU FENERBAHÇE’YE VERMEK İSTEDİLER’

Öte yandan Melo ile ilgili bir flaş açıklama da Fenerbahçe eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp’ten geldi. Radyospor’a konuşan Kutlualp, “Oyuncu menajerlerine çok dikkat etmek gerekir. Alex’in 2007’de Galatasaray’a gitmesi yönünde yapılan görüşmeler menajerlerin oyunu olabilir. Bu sezon başında Melo’nun menajerleri Fenerbahçe ile görüştü. Melo’nun transferinde Fenerbahçe’yi kullanmak istediler. Galatasaray’a transferi zora girince oyuncuyu Fenerbahçe’ye vermek istediler. Fenerbahçe Yönetimi, Galatasaray’ın transfer etmek istediğini ve görüştüğünü bildiği için Melo’yu almak istemediğini ifade ederek görüşmeleri bitirdi ve Melo ile ilgilenmiyoruz diye resmi siteden açıklama yaptı” dedi.

MELO NE DEMİŞTİ?

Brezilyalı futbolcu, Galatasaray’a transferi sürecinde defalarca Fenerbahçe’de kesinlikle oynamak istemediğini söylemişti. Melo, Galatasaray’a transfer olduktan sonra ise “”Ben Galatasaraylıyım, kesinlikle Fenerbahçe’de oynamayı düşünmem. Zaten geçen sezon yaşadıklarımızdan sonra bu mümkün de olmaz. Buradaki harika anılarım, arkadaşlıklarım ve oynadığım güzel futboldan sonra Fenerbahçe’de oynamam söz konusu olamaz” demişti.

 

Yayınlanma Tarihi:16:15,