SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde darbe üzerine darbe alıyor… Her kaybedilen puan, sarı-kırmızılı takımın içten içe kaynamasına neden olurken, verilen sakatlıklar lig yarışını da olumsuz etkiliyor. Cimbom'un önceki akşam TT Arena'nın bozuk zemininde Cluj'a bıraktığı puanlar haricinde iki de önemli kaybı var: Johan Elmander ve Felipe Melo… Özellikle İsveçli futbolcunun sakatlığı önemli. Galatasaray'ın resmi sitesinden yapılan açıklamada, “Johan Elmander'in sağ uyluk arka biceps kasında totele yakın ileri derecede yırtık tespit edilmiştir” denildi. Bunun anlaşılır şekilde açıklaması İsveçli forvet 6 hafta ila 2 ay yok!

Bu sezon sık sık sakatlık sorunları yaşamasına rağmen eskisine oranla çabuk toparlanan Johan Elmander'in yine ortalama süreden önce sahalara dönmesi bekleniyor. Galatasaray, doğru tedavi yöntemleriyle 31 yaşındaki yıldızını 1 ayda tekrar yeşil çimlere çıkarmayı planlıyor. Hedeflenen maç ise Türk Telekom Arena'daki Manchester United ile oynanacak Şampiyonlar Ligi sınavı.

Önde yaptığı presle Aslan'ın takım savunmasının önemli parçalarından biri olan Elmander'in bu maça yetişmesi için teknik direktör Fatih Terim de kulüp doktorlarından fazla mesai yapmasını istedi. Terim, cesur ve arzulu oyunu nedeniyle kalan haftalarda İsveçli yıldızı ‘1. forvet' olarak kullanmayı planlıyor.

BAROS’UN ÜSTÜ ÇİZİLDİ BİR KERE

Galatasaray'da Johan Elmander'in sakatlanmasıyla gözler Milan Baros'a çevrilmişti. İsveçli forvetin yokluğunda Çek yıldızın sahne alabileceği konuşuluyordu. Ancak Fatih Terim, Baros'u kesinlikle oynatmayı düşünmüyor: İmparator'un 11'deki tercihi Umut ile Burak olacak. Yedek kulübesinde ise Sercan oturacak.

KURULANIP ÇİME ÇIKTILAR

Cluj maçında ‘Arena havuzu'nda futbol değil adeta sutopu oynayan Galatasaraylı futbolcular dünü rejenerasyon çalışması ile geçirdi. Forma giymeyen oyuncular ısınma, açma-germenin ardından çift kale maç yaptı. Sakatlıkları nedeniyle Elmander ve Felipe Melo antrenmana katılmadı. Cimbom'un bugünkü idmanı 11.00'de.

AH DEMBA BA VAH BERBATOV

Aslan sezon başındaki transfer hamlelerindeki tercihlerine yanıyor… Özellikle de Elmander'in sakatlığıyla bir türlü yapılmayan forvet transferi şimdi can yakmaya başladı. Camia içten içe Berbatov veya Demba Ba gibi bir yıldız ismin     sezon başında kadroya katılma-mamış olmasına üzülüyor.