SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cluj beraberliği sonrası kimseyi suçlamayan Aysal, “Takımımız elinden geleni yaptı. Şansımız devam ediyor” dedi ve çatı ile ilgili eleştirilere şu yanıtı verdi: “Stadın devri hala gerçekleşmedi. Sorumlu biz değiliz.”

Son 7 resmi maçının sadece 1'ini kazanan Galatasaray'da camiadan takıma yönelik çatlak sesler artmaya başladı, Ünal Aysal gereken açıklamayı dün AMK'ya yaptı. Sarı-kırmızılı başkan, 1-1 biten Şampiyonlar Ligi'ndeki Cluj maçını değerlendirdi, zemini tartışma konusu olan Türk Telekom Arena'nın durumuna açıklık getirdi.

Fatih Terim ve futbolcuları kutlayarak sözlerine başlayan Ünal Aysal, “Bu sahada bu kadar… Takımımız elinden geleni yaptı. Beraberlikten dolayı kimseyi suçlayamam. Eleştirilere kesinlikle katılmıyorum. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansımız devam ediyor” görüşünü bildirdi.

Cluj maçında yoğun yağış yüzünden bataklığı andıran Aslantepe'nin zeminine değinen Aysal, “Stadın devri hala gerçekleşmedi. Türk Telekom Arena, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün kontrolünde. Zeminden sorumlu biz değiliz. Elbette drenaj ile ilgili bağımsız teknik kurumlara danışılacak ve sonuçları en kısa zamanda medyaya açıklayacağız” ifadelerini kullanmakla yetindi.

AMK'nın gündeme getirdiği ve sarı-kırmızılı taraftarların akıbetini merak ettiği çatı konusuyla ilgili sorularımızı da cevaplayan Galatasaray Başkanı, “Stadı tam olarak üzerimize almadık. Çatıyı elbette yaparız, sorun değil ama şu unutulmasın; UEFA kuralları gereği maç oynanırken stadın üstü açık olmak zorunda. Çatımız olsaydı da Cluj maçında tablo aynı olacaktı çünkü 90 dakika boyunca yoğun yağış vardı” diyerek sözlerini bitirdi.

RESMİ SİTEDEN ‘ZEMİN’ AÇIKLAMASI

Cluj beraberliğinin sebebi olarak gösterilen ‘zemin' hakkında dün kulüp şu açıklamayı yaptı: “Mevsim başında çimler yenilenmiş olmasına rağmen, TT Arena'da oynanan G.Saray-Cluj maçında ciddi ölçüde zemin ve drenaj sorunları izlenmiştir. İvedi bir şekilde, tarafsız teknik kurumlara danışılacak, sorunların neden kaynaklandığı tespit edilerek kamuoyu ile payla-şılacaktır.”

SÜPER LİG’DE ASLAN AVRUPA’DA KUZU

Süper Kupa'da Fenerbahçe'ye attığı iki golle Galatasaray kariyerine başlayan ve ligde ardı ardına golleri sıralayan Umut Bulut, Avrupa'da sustu! Sarı-kırmızılı formayla Şampiyonlar Ligi'ndeki üç maçta da 11'de sahaya çıkan Umut, Manchester United ve Braga'nın ardından Cluj'u da boş geçti.

Süper Lig'de 6 golle krallıkta ilk sırada yer alan milli forvetin yükü sakatlanan partneri Elmander'in yokluğunda iyice arttı. Umut, Cluj maçında kaçırdığı gollerin acısını cumartesi Kayserispor'dan çıkarmanın peşinde.

Egehan ŞENGÜL / AMK