SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi'nde 2 ile 4. torbadan kağıt üzerinde kolay takımlar çeken Galatasaray, 3 hafta sonunda kredisini tüketti. Manchester United ve Braga'ya kaybeden Cimbom, Arena'da 10 kişilik Cluj'u yenemedi ve 1-1'lik beraberlikle yetindi. 1 puanla son sıraya demir atan Aslan, Romanya'da Cluj'u yenemezse Avrupa'ya havlu atacak.

Aslında Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde bu senaryoya Fatih Terim ile hiç yabancı değil! Sarı-kırmızılı kulüpte önceki iki teknik adamlık deneyiminde 5 defa Devler Arenası'na çıkan Terim, üst tur başarısı gösteremedi. Fatih'in Aslanları; 1997-98 ve 2002-03 sezonlarında son sırada, 1998-99 sezonunda ikinci sırada yer aldı ve elenmekten kurtulamadı.

TARİHİ TERİM YAZDI AMA…

1999-00 ve 2003-04 sezonunda ise üçüncü olarak yoluna UEFA'da devam eden Terim yönetimindeki Galatasaray, 17 Mayıs 2000'de UEFA Kupası'nı kazanarak tarih yazdı.

TERİM DE CEZA VERDİ

Cimbom'da geçen sezon şampiyonluğa önemli katkı veren Engin Baytar bu sezona adeta start alamadı… Sezon öncesi oynanan Süper Kupa'da hakem Cüneyt Çakır'ın boğazına sarıldığı için 11 maç ceza alan başarlı futbolcu, formayı unuttu. Ligde daha 3 maç cezası olan Engin'in oynayabileceği tek kulvar Şampiyonlar Ligi.

Ancak Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hırçın futbolcunun gereksiz hareketi nedeniyle takımı uzun süre yalnız bırakmasını affetmiyor. Öyle ki Engin'i Şampiyonlar Ligi maçlarında kadroya almasına rağmen bir türlü sahaya sürmüyor. Bunun son örneği Cluj maçı. Terim, çamurla sahaya daha kolay adapte olacak tecrübeli Engin yerine genç Emre Çolak'ı tercih etti.