SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Polonya’nın Warsaw kulübünden Trabzonspor’a 5 milyon 250 bin Euro’ya transfer olduğu günden beri beklentilerin uzağında kalan Adrian Trabzoncell’li taraftarların sorularını yanıtladı. Kendisine karşı biraz daha sabırlı olunmasını isteyen Adrian, performansı konusunda yapılan eleştirilere de hak verdiğini dile getirdi.

Adrian, “Geçen sezon takımımıza yeteri kadar katkı yapamadım, buradaki ilk sezonum olması nedeniyle bazı zorluklar yaşadım. Bu sezon için sizlerden bana sabır göstermenizi rica ediyorum. İyi çalışıyorum, iyi durumdayım ve forma şansı bulduğum her karşılaşmada elimden gelenin en iyisini yapacağım” şeklinde konuştu.

Türkiye ile Polonya arasında bir takım farklılıklar olduğunun altını çizen Adrian, Türk halkının Polonyalılara göre daha sıcak kanlı olduğunu belirtti. Polonyalı oyuncu, Trabzon şehrinin büyük bir futbol geleneğine sahip olduğunu söyledi.

Futbolu olmasaydın hangi mesleği seçerdin sorusuna Adrian’ın yanıtı, “Babam eski bir futbolcu ve benim de futbolcu olmam için elinden geleni yaptı ve neyse ki başarılı oldu. Küçükken beni okuldan alır doğruca antrenman sahasına götürürdü. Vaktimin büyük bir bölümünü topun peşinde koşarak geçirirdim. Futbolcu olmasaydım coğrafya öğretmeni olmak isterdim” oldu.

Adrian, sessiz ve içine kapanık bir izlenim yarattığı sorusuna ise “Türkçe'yi elimden geldiğince öğrenerek takım arkadaşlarımla ve çevremdeki diğer insanlarla olan iletişimimi güçlendirmeye çalışıyorum” diye cevap verdi.