SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1-1 berabere biten Cluj maçının ardından yayıncı kuruluşa röportaj veren Fatih Terim sağanak yağışın işlerini oldukça zorlaştırdığını söyledi. Terim zemin ve maçtaki mücadele konusunda şunları söyledi:

“Yağmur Avrupa’da aşağı yukarı son bir aydır yağıyor. Onlar çok zevkli oynuyor, bizde böyle olmuyor. Sahanız iyi olursa yağmur oyuna zevk katar. Ama bizde sahanın durumu malum. Rakipler kalemize nasıl gelirlerse gelsinler gol oluyor bir şekilde. Onlar atıyor, biz kendi kalemize atıyoruz, birisine çarpıyor. Maç için ‘şu olmadı, bu olmadı’ da diyemem çünkü her şeyi denedik. Top gitmedi, oyuncular kaydı, düştü. Bunlarla uğraşmak gol atmak isteyen bir takım için kolay şartlar doğurmuyor. Sakatlık yüzünden erken eksildik. Rakip 10 kişi kaldı ama böyle havalarda savunma da daha kolaydır. Manchester’ın yendiğini de düşünecek olursak yüzde bakımından düşük de olsa hala şansımız var.

“BURADA YAPAMADIĞIMIZI DIŞARIDA YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmak için işlerinin zorlaştığını ima eden Terim, “Şimdi burada yapamadığımızı dışarıda yapmak zorundayız. Bir telaş yaptık bu karşılaşmada. 1-1’lik sonucu ben beklemiyordum. Futbolda bazen üst üste gelebiliyor. Esasında buna acı tebessüm etmek lazım. Öngöremediğiniz ne varsa üst üste başınıza geliyor. Biz burada kazansaydık, Cluj ve Braga bize orada daha atak oynayacaktı. Biz açık veren takımlara karşı daha rahat oynayabiliyoruz.” dedi.

“YENEN GOL HAKKINDA FATİH TERİM ŞUNLARI SÖYLEDİ”

“Yediğimiz golü bir daha seyretmek isterim açıkçası.İkiye birler. Yenmemeliydi. Maçta mutlaka hatamız vardır elbette. Ama her gelen de böyle olmamalı. Galatasaray da iki tane üç tane atmalı. Hava da oyunumuzu bozdu. İyi saha olsa oynayacağız ama oynayamadık işte.”

HAMİT’İN OYUNUNDAN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ SORULAN SORUYA TERİM ŞU CEVABI VERDİ

“Burak’ı sokup taktik değişikliği düşündüm. Olur böyle şeyler. Hamit’e, Burak’a her oyuncuya ihtiyacımız var. Her türlü riski aldık ama olmadı maalesef.”

CLUJ’LA DEPLASMANDA OYNAYACAK MAÇ KONUSUNDA GÖRÜŞLERİNİ BELİRTEN FATİH TERİN ŞÖYLE KONUŞTU: 

“Burada kazansaydık Cluj bize evinde daha atak oynayacaktı. Şimdi orada da beraberliğe oynayabilirler. Ama umarım burada yapamadıklarımızı orada yapacağız.”

Yayınlanma Tarihi:00:24,