SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ORHANGAZi’YE GÜVENiLiR

Türkiye Kupası’ndaki Büyükşehir zaferinin ardından topladığı puanlarla gözünü zirveye diken Orhangazispor, sahasında Bergama’yı da mağlup ederek yarışta kalmayı başarır!

477 ORHANGAZi-BERGAMA BLD 1 1.45

Ssedat Özbağ yönetimindeki Orhangazispor, bundan önceki sezonlarda hem kadro hem de teknik heyet istikrarsızlığı nedeniyle sorunlar yaşamıştı. Ancak bu yıla beklenenden daha iyi başladılar. Kupadaki Büyükşehir zaferinin ardından daha istekli oynayan Orhangazi, bu sezon oynadığı 1 ma haricindeki tüm malarda kalesinde gol gören Bergama karşısında da kazanacaktır. 1.45’lik oran biraz düşük olabilir ama bugün erken oynanacak karşılaşmalara kupon yapmak isteyenler Orhangazi galibiyetini mutlaka kuponlarında bulundurmalı.

532 D.ZAGREB-PARiS SG 2 1.30

Dinamo Zagreb’in durumunu belirlemek için iki maç yetti aslında. Kalan karşılaşmalarda UEFA Avrupa Ligi için mücadele edecekler ancak fikstürlerine baktığımda bu hedefin de epey uzağında olduklarını görüyorum. Paris SG ise ritmini yakaladı. Zaten bu denli kaliteli kadroya sahip takımlar bazı malarda düşük ritimle de oynasalar kazanabilmeliler ve Paris, hafta sonunda karşılaştığı Reims önünde bunu da gösterdi. Devler Ligi’nde ise Porto yenilgisini telafi etmeleri aısından ok şanslı olacakları bir rakiple karşılaşacaklar. Hırvatistan deplasmanında onlar adına sürpriz bir sonu ıkmasını beklemiyorum.

534 MALAGA-MiLAN 1 1.85

Malaga’nın sezon başında yaşadığı kriz nedeniyle bu denli başarılı bir grafik izmesi kimse tarafından beklenmiyordu. Fakat bu takımdan birka oyuncunun ayrılmasından ziyade Pellegrini yönetimindeki istikrarın sağlanması daha önemliydi. Zira bu sezon daha bir “takım” hüviyetinde oynuyorlar. Özellikle La Rosaleda’da bambaşka performans sergiliyorlar. Bunun yanında grubun ikinci maında Anderlecht deplasmanında alınan 3 gollü galibiyet de Şampiyonlar Ligi arenası iin Malaga’nın hem iddiasını ispatladı hem de bizim iin yeterli bir referans oluşturdu. Milan yönetimi her ne kadar Allegri’nin arkasında olduğunu aıklasa da gidişat hi iyi değil. Geri Milan’ın iinde bulunduğu şu anki durumun hocayla ilgili değil, direkt olarak kadroyla ilgisi olduğunu düşünenlerdenim. ülk iki mata aldıkları 4 puan Milan iin şu an sorun teşkil etmese de formda ve sahasını kaleye eviren Malaga karşısında yapabilecekleri sınırlı olacak. Ev sahibi galibiyetine aılan oran alacağımız riski karşılıyor.

535 MONTPELLiER-OLYMPiAKOS 02 1.49

Milan önündeki Malaga’ya açılan oranı ne kadar düşük bulduysam bu maçta açılan oranlar kadar da Montpellier’in favori olduğunu düşünmüyorum. Keza getiğimiz sezon sürpriz bir şekilde şampiyon olan ev sahibi, bu sezon ise ligde oynadığı 9 haftada yalnızca 2 kez kazanabildi. Sergilenen futbolun ötesinde oynadıkları malarda geen sezonki kazanma arzularının da eksildiği belirgin bir şekilde görülüyor. Olympiakos her ne kadar kötü deplasman karnesine sahip olsa da Şampiyonlar Ligi arenasında rakibine oranla ok daha tecrübeli. Yunanistan temsilcisi gruptaki ilk puanını alabilir.

Olcay Şahin’in ideal kuponu 532 D.Zagreb-Paris SG 2 1.30 534 Malaga-Milan 1 1.85 535 Montpellier-Olympiakos 02 1.49 477 Orhangazi-Bergama Bld 1 1.45 Toplam: 5.19 

Yayınlanma Tarihi:12:41,