SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray -Cluj maçında yağış nedeniyle milyon dolarlarca para harcanan Türk Telekom Arena’nın futbol oynanacak halden çıkması, gündemin başına oturdu. Yaklaşık 3 saat süren yağmur, Arena’nın zeminini göle çevirirken Galatasaray’ın oyununu fazlasıyla etkiledi. Konu hakkında Radyospor’a konuşan Eski Galatasaray Yöneticisi Işın Çelebi, zeminin neden bu hale geldiğini anlatırken, yönetimi eleştirdi.

ARENA’YI KONSER VE KONGRELER BOZDU

Stadyumun çatısının mutlaka yapılmasını savunan  Çelebi, “Birinci sorun çatının yapılmaması. Çatının geçen yıl bitirilmesi gerekiyordu. Çatının yapımı için bazı şirketlerle anlaşmıştık ama bitirilmedi. İkinci büyük sorun drenaj. Arena’nın drenajı son derece iyi yapıldı ama yaz aylarında stadyumda yapılan konserler ve kongreler nedeniyle hasarlar oluştu ve o hasarlar giderilmedi. Stadyumun çimi değiştirildi ama çim ile drenaj uyuşmadı. Özetle konser ve kongreler var olan sorunların kökleşmesine neden olurken, sorun çözülmedi. Arena’nın çatısı mutlaka yapılmalı. Koltuk satıp para kazanıyorsanız stadyuma yatırım yapacaksınız” dedi.
YÖNETİM SORUNLARI GİDERMEDİ
Yönetimin stadyum ve zemin konusunda ağır davrandığını düşünen Çelebi, sözlerine şöyle devam etti, “Arena’da yollar tamamlandı. Çevresi için gerekli önlemler alındı ama geçen yıldan kalan hasarlar tamamlanmadı ama çatı bir türlü hayata geçirilmedi. Eğer o hatalar giderilseydi Arena bugün bu halde olmazdı. Bazı sorunları gidermek için etrafınızla iyi geçineceksiniz. Para ve başarı kazanmak istiyorsanız stadyumunuza iyi bakacaksınız.”
GALATASARAY’DAN ZEMİN AÇIKLAMASI
Sarı-Kırmızılı kulüp Türk Telekom Arena Stadı’nda yaşanan zemin problemi ile ilgili bir açıklama yaptı.
“Mevsim başında çimler yenilenmiş olmasına rağmen, dün akşam Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da oynanan Galatasaray- Cluj Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında ciddi ölçüde zemin ve drenaj sorunları izlenmiştir.
İvedi bir şekilde, tarafsız teknik kurumlara danışılacak, yeni tamamlanan stadımızda konuyla ilgili sorunların neden ve nereden kaynaklandığı tespit edilerek raporlar, kulübümüzün şeffaflık ilkelerine uygun olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır.”
Yayınlanma Tarihi:14:08,