SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, UEFA Avrupa Ligi (C) Grubu’nda AEL Limassol takımıyla yapacakları maçlardan sonra grupta daha büyük bir avantaj yakalamak istediklerini söyledi.

Kocaman, karşılaşmanın oynanacağı GSP Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, rakipleriyle arka arkaya iki maç yapacaklarını hatırlatarak, “İki maç sonunda çok daha büyük bir avantaj yakalamak istiyoruz. Limassol ise tekrar iddiasını ortaya koyabilmek için karşımızda olacak. Yarınki maçta güçlü bir şekilde gruptaki varlığımızı hissettirmek istiyoruz. Ayrıca sporun ve futbolun ayrıştırıcı tarafının değil, birleştirici tarafının yarın sahanın içinde ve dışında olması en büyük temennim” diye konuştu.

Futbolun sürprizlere açık bir oyun olduğunu kaydeden Aykut Kocaman, “Futbolun en cazip tarafı her türlü sürprize açık olması. Geçen sezon Apoel takımı çeyrek finalde Real Madrid’in karşısındaydı. Saha içinde yüksek konsantrasyon, takımdaşlık duygusu avantaj sağlıyor, para değil. O paralar uzun vadede avantaj sağlar. Ama tek maçlık durumlarda takımdaşlık duygusu ve irade ön plana çıkıyor” ifadesini kullandı.

AEL Limassol’daki teknik direktör değişikliğinin yarınki maça nasıl yansıyacağını merak ettiğini dile getiren Kocaman, “Ancak bizim seyrettiğimiz takımın en önemli özelliği takım savunmasının güçlü olması. Marsilya maçında 3-1 gerideyken dahi hemen hemen aynı oynamaya gayret ettiler” değerlendirmesini yaptı.

“BU TAKIM LİGİN İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN ÇOK BAŞARILI OLACAKTIR”

Aykut Kocaman, bir soru üzerine takımın kendi standartlarının altında seyrettiğini, bunun en önemli nedeninin ise düşündükleri ve planladıklarından farklı bir şekilde fazla sayıda oyuncu değişiminin yaşanması olduğunu aktardı.

“Bu oyuncuları bir araya getirmek, aynı hedefe gitmelerini sağlamak kolay değil” diyen Kocaman, şöyle devam etti:

“Bunun üzerine futbol dışı etkenler de eklendi. Esas itibariyle hem ligin ilk yarısında hem de Avrupa’da kopmadan yukarda olduğumuz sürece bu takım ikinci yarıdan itibaren çok başarılı olacaktır. Sakatlıklar, gelen giden oyuncular ve futbol dışı etkenlerin yoğun olduğu bir sezon yaşadık. Bunu olumlu tarafa çevirmek zaman aldı.”

Kocaman, AEL Limassol maçı kadrosunda olan Gökhan Gönül ve Mehmet Topal’ın oynayacak durumda olduğunu vurgulayarak, “Buraya gelirken ‘acaba’ diye düşündüğümüz hiç oyuncu yok. Yarın en güçlü kadromuzla sahada yer almaya çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

EGEMEN: “GALİP GELMEK İSTİYORUZ”

Fenerbahçeli futbolculardan Egemen Korkmaz, AEL Limassol ile yapacakları iki maçın gruptaki durumları açısından belirleyici olduğunu söyledi. Egemen, yarın güzel bir futbol oynamak istediklerini kaydederek, “Oynamaya çalışan bir oyun felsefemiz var. Bunu sahaya yansıttığımızda iyi neticeler alıyoruz. Yarın da iyi bir futbolla galip gelen taraf olarak ayrılmak istiyoruz” diye konuştu.

BASIN TOPLANTISINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

İLK HEDEF ARAGONES

Geçtiğimiz sezon Avrupa Kupaları'nda hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, iki sezonda topladığı 11 puanla Luis Aragones'in ensesine dayandı. Tecrübeli hoca Limassol karşısında galibiyet elde edilmesi halinde 10 maçta 12 puan toplayan İspanyol çalıştırıcının başarısını geride bırakacak. Aziz Yıldırım'ın başkanlığından sonra Fenerbahçe'de görev yapan teknik adamlar içinde en başarılı isim olan Arthur Zico, 2007-08 sezonunda 12 maçta 23 puan toplayarak tarihi bir başarı elde etmişti. Brezilyalı çalıştırıcı bir önceki sezonda da 19 puan toplamıştı.

RUM POLİSİ NÖBET TUTUYOR

Rum polisi Fenerbahçe'nin kampa girdiği otelin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Apoel takımı taraftarlarının derneğinin de otele yakın mesafede olması nedeniyle sarı-lacivertlilere yakın koruma yapıldı. Antrenman öncesi ve sonrasında kafileye eskort polisler takip ederek korudu.

BAŞKAN YILDIRIM YİNE UYARDI

Kulüp Baş­ka­nı Aziz Yıl­dı­rım, sa­rı-la­ci­vert­li ta­kı­mı des­tek­le­mek için bu­gün­kü ma­ça ge­le­cek olan ta­raf­tar­la­ra çağ­rı­da bu­lun­du. Yıl­dı­rım, “Sa­ha­ya ge­lir­ken ve ay­rı­lır­ken ke­sin­lik­le tah­rik­le­re ka­pıl­ma­ya­lım. Bir fut­bol ta­kı­mı­nın na­sıl des­tek­le­ne­ce­ği­ni gös­ter­me­li­yiz. Ta­raf­tar­la­rı­mı­za ina­nı­yo­rum ve bu maç­ta ta­ri­hi bir sı­nav­dan yü­ka­kıy­la çı­ka­ca- ­ğı­mı­zı dü­şü­nü­yo­ru­m” de­di.

TAKIM LEFKOŞA’DA YÖNETİM LARNAKA’DA

Fenerbahçe kafilesi dün öğleden sonra Larnaca'ya geldi. Sarı-lacivertli futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler havalimanında çiçeklerle karşılandı. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler ayrı bir otobüsle Larnaca'daki otele yerleşirken, futbol takımı Lefkoşa'da kampa girdi.

Yayınlanma Tarihi:22:03,