SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deneyimli teknik adam, “Yönetim hakkımızın teslim edilmesi için tüm yasal yolları kullanıyor. Bize düşen de bu yepyeni kadroyla başarılı olmak için çalışmak” dedi

‘SEFERBER OLDULAR’

Bordo-mavili camianın ileri gelenleri, şikeyle mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini ve 2010-11 Şampiyonluk Kupası'nı Trabzon'a getirmek için her yolu deneyeceklerini sürekli belirtiyor. Ancak Şenol Güneş, bir başka meselenin daha altını çizdi. O da içinde bulunduğumuz lig maratonu… Deneyimli hoca, kulüp dergisi için yazdığı yazıda şike sürecinin mağduru olduklarını bir kez daha yineledi. Güneş, “Yönetimimiz tüm yasal yolları kullanarak hakkımızı teslim alabilmek adına güçlerini seferber etmiş durumda” ifadesini kullandı.

‘YIKMADAN YAPMALIYIZ’

Ancak Şenol Güneş, sürekli aynı konunun üzerinde dönüp dolaşmanın da zararlı olacağını vurguladı. Başarılı çalıştırıcı, “Şike davası çok önemli ama buna takılıp kalamayız. Şimdi yepyeni bir kadromuz var. Bu kadronun takım haline gelmesini sağlamalıyız. Bu da zaman, sabır, emek ve destek ister. Camianın gurur duyacağı ve keyif alacağı bir takım izlettirmek bizim borcumuz. Sorunlarımız varsa çözümü düşünmek zorundayız. Yıkmadan yapmak durumundayız” diye yazdı.

OYUNCULARA SAHİP ÇIKALIM

Güneş taraftardan,futbolcular açısından huzurlu bir şehir ortamı yaratmalarını istedi

Şenol Güneş'in taraftarlara verdiği bir mesaj da futbolcularla ilgiliydi. Güneş, “Oyuncularımıza sahip çıkarsak bugünkünden çok daha iyi olurlar. Onlara destek verdiğimizi hissettirmeliyiz. Sıcak bir ortamda oynayıp huzur bulmalarını sağlamalıyız. Bu takımın tüm Trabzonsporlular'ın olduğunu unutmayalım. Futbolcularımızın şehirde huzurlu olmalarını sağlarsak onları daha verimli hale getirebiliriz. Yanlışlarını söyleyelim ama onları daha iyi motive edelim” dedi.

VOLKAN ŞEN’İN KULAĞI ÇEKİLECEK

Beşiktaş maçı sonrası “Bazı oyuncu tercihlerinde yanlış yaptım” şeklinde açıklama yapan Şenol Güneş'in kastettiği isimlerden biri Barış Özbek'ti. Diğeri de belli oldu, Volkan Şen. Hücumda bir şeyler yapmaya çalışan hatta bir de ciddi gol pozisyonuna giren Volkan'ın, savunma performansıyla Güneş'i çileden çıkardığı kaydedildi. Özellikle kaptırdığı toplardan sonra geriye koşmayan yetenekli oyuncunun ciddi şekilde uyarılacağı belirtildi.