SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel, sezon sonu bitecek olan sözleşmesini 3 yıl daha uzatıyor. Fenerbahçe iyi kalecilere alışkındır. Özellikle Engin İpekoğlu ve Rüştü Reçber'le birlikte Türk kalecilerle yola devam etmeye alışan sarı-lacivertliler, bu iki ismin üstüne kimsenin çıkamayacağını düşünüyordu.

Fakat zamanında Rüştü'nün yedeği olan Volkan Demirel, sarı-lacivert tarihin en iyi kalecisi olmaya yakın. Alex'in gidişinin ardından aldığı kaptanlık pazubandının ağırlığını da hissetmeye başladı milli eldiven.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 30 yaşındaki kaleci, çok sevdiği kulübünde kalmaya karar verdi. 3 yıl daha F.Bahçe'de kalmak üzere anlaşma sağlayan milli eldivenin transferini bitiren isim ise yönetici Ali Yıldırım.

Bursa dönüşünde konuştuğu Volkan'la yıllık 2.5 milyon ro karşılığında el sıkışan Aziz Yıldırım'ın kardeşi, resmi sözleşmeyi de hazırladı. İmzalar büyük bir ihtimalle bu hafta içi atılacak.

MİLLİ MAÇ SONRASI MORAL OLDU

Volkan’ın Bur­sa ma­çın­da­ki su­rat ifa­de­si­ni gö­ren­ler ne ka­dar ca­nı­nın sık­kın ol­du­ğu­nu net ola­rak his­set­miş­ler­dir. Ve bu­nun baş­lı­ca se­be­bi, Vol­ka­n'­ın milli takımda ye­di­ği kötü gol­ler­di. Du­rum ve ya­pı­lan eleş­ti­ri­ler kar­şı­sın­da mo­ra­li çok bo­zu­lan Vol­ka­n'­ın bu du­ru­mu­nu bi­len yö­ne­tim, sırf bu yüzden hız­lan­dı ve Bur­sa dö­nü­şü kap­ta­na mo­ral ver­di.

FENERBAHÇE İLE VOLKAN ARASINDA SORUN OLMAZ

Haberi aldığımızda Volkan'ın menajeri Erdinç Şehit'i arayıp haberi doğrulatmak istedik. Başarılı menajer, işi gereği durumla ilgili en ufacık bir bilgiyi bizimle paylaşmadı. Ne yalan ne de doğru dedi ama kurduğu bir cümle esasında işi fazlasıyla özetliyordu: “Bu tip durumlarda F.Bahçe ile Volkan arasında hiçbir zaman problem olamaz.”

 

İrfan YİRMİBEŞ / AMK