SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

 

Adana Demirspor’un teknik direktörü Mustafa Uğur, 2-0 kazandıkları Manisaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonra çıktığı 3 maçı da kazandıklarını, takımın oyun anlayışının da daha iyiye gittiğini söyledi.

Bu haftaya kadar yenilgi almayan Manisaspor’u yendiklerinin altını çizen Uğur, ”Süper Lig ayarında bir takımı yenmek bizim için önemliydi. Adana Demirspor’da 3 hafta içinde önemli değişiklikler oldu. En önemli şey ise oyuncularımızın oyun anlayışlarını değiştirmeleri, futbolu doğru oynamaları oldu. Oyuncularımı kutluyorum. Bu şekilde devam edersek üst sıralara çıkabiliriz. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

Uğur, bir gazetecinin ”Takım 2-0 önde olmasına rağmen, taraftarın yönetimi istifaya çağırmasını nasıl değerlendiriyorsunuz ” sorusuna ise,”Gönül ister ki böyle olaylar olmasın, başarıyı hep birlikte yakalayalım. Bir takımda başarı olacaksa 5 unsur bir arada olmalı. Bunlar futbolcu, teknik heyet, yönetici, basın ve taraftardır. Bu 5’i aynı anlayışla inanç içinde olmalı. Biz bunu yakalarsak zaten birçok sorunu geride bırakmış oluruz. Böyle bir takımdan keyif almaya devam etsinler, başka işler içinde olmak sağlıklı olmaz diye düşünüyorum” şeklinde yanıt verdi.

“İKİNCİ GOL KIRILMA NOKTASI OLDU”

Manissapor Teknik Direktörü Reha Erginer de maça iyi başladıklarını belirterek, ”İlk 30 dakika oyunun kontrolünü elimizde tuttuk, ancak o dakikadan sonra bireysel hatalardan pozisyon verdik. Bireysel hataların biraz fazla oluşu takım oyunumuzu etkiledi. Yediğimiz 2. gol ise kırılma noktası oldu, oyundan düştük. Tekrar oyuna ortak olmak istedik ama başarılı olamadık” dedi.

Bu arada, maç sırasında Adana Demirspor taraftarları arasında çıkan kavgada yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.