SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onun gibisi gelmedi

Beşiktaş’ın başarısızlıkla sonuçlanan yıldız transfer politikasının ilk başta gözden kaçan üyesi Fernandes futboluyla büyülüyor. Taraftarın sevgilisi Portekizli, Kartal’a hayat veriyor.

Güncellenme: 10:42, 23/10/2012
Onun gibisi gelmedi

Beşiktaş bir süredir şu soruyu soruyor: Fernandes sakatlanırsa ne yaparız? Siyah-beyazlılara bu soruyu sorduran kuşkusuz Portekizli yıldızın müthiş futbolunun yanında Beşiktaş'a duyduğu aidiyet. Halbuki Yıldırım Demirören dönemindeki yıldız transfer politikasının arka planda kalan ismiydi Manuel Fernandes. Henüz 18 yaşındayken Valencia'nın 18 milyon euro yatırdığı müthiş yetenek, Ocak 2011'de Beşiktaş'a geldiğinde kendisinden kariyerli Quaresma, Guti ve Simao'nun yarısı kadar bile ilgi görmedi. Guti'si Simao'su pek de bir şey yapmadan gitti; Q7'nin durumu ise ortada. Ama sert ifadesi, sessiz hali ile Fernandes önliberoda başladığı Türkiye kariyerine takımın beyni olarak devam ediyor.

SERGEN’DEN SONRA BİR İLK…

Siyah-beyazlı renklere olan bağlılığını sözlerle değil futboluyla ve rakamlarıyla ispatlayan yıldız futbolcu, 8 haftası geride kalan ligde Trabzonspor maçındaki harika frikiğiyle gol sayısını 3'e çıkardı. Takımın skor yükünü sırtlaması beklenen Almeida (2), Holosko (2), Batuhan'ın (0) toplam 4 golü bulunurken takımının en skoreri durumuna gelen Fernandes, yaptığı 4 asistle de takıma olan katkısını zirveye çıkarmış durumda. Sergen Yalçın'dan beri yıllardır gerçek bir 10 numara izleyemeyen, geçen bölümde Delgado, Ricardinho gibi isimlerden verim alamayan siyah-beyazlılar, Fernandes'e dört elle sarılmış durumda.

KİCK-BOKS DERSİ ALIYOR

Markajla durdurulamayacağını Trabzonspor maçında pek çok defa gösteren Fernandes, kıvrak çalımlarının yanında güçlü fiziğiyle de dikkat çekiyor. Rakiplerinin sık sık faullerine hedef olan yıldız futbolcu MAC Gmall Spor Salonu'nda haftanın iki günü Kick-Boks dersi alıyor, iki gün ise vücut geliştirme yapıyor. Fernandes, oturduğu sitenin havuzunda iki haftanın iki günü 1 saat yüzüyor. Portekizli idman dışında neredeyse haftanın tamamında özel çalışmalar yapıyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK