SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adanaspor, maçın 47. dakikasında 10 kişi kalırken, Göztepe ise yeni teknik direktörü ile ilk puanını aldı.

Konuk takım Adanaspor, mücadeleye daha hızlı başladı. İlk bölümden itibaren rakibi üzerinde baskı kuran Turuncu-beyazlılar, Mbilla ile çok tehlikeli pozisyonlar da yakaladı.

Kamerunlu oyuncunun ilk 45 dakikalık bölümde bir topu direkten dönerken, karşı karşıya bir pozisyonunda da kaleci Ferhat Odabaşı başarılıydı.

Karşılaşmanın ilk yarısı golsü eşitlikle sona erdi.

İkinci yarıya da iyi başlayan Adanaspor, 57. dakikada 10 kişi kaldı. Tuna Üzümcü, gördüğü ikinci sarı kartın ardından kırmızı kartla oyundan atıldı ve takımını bir kişi eksik bıraktı.

Fakat konuk takım, 10 kişi kalmasına rağmen hücum futbolunu sürdürdü. Göztepe kalesinde gol arayan Adanaspor, maç sonuna kadar bunu başaramadı ve mücadele, başladığı gibi 0-0 sona erdi.

Adanaspor, ligdeki üst üste 2. beraberliğini alırken, Göztepe ise yeni teknik direktörü Özgür Zengin ile çıktığı ilk maçtan 1 puanla ayrıldı.

GÖZTEPE: 0 – ADANASPOR: 0 Stat: Atatürk Hakemler: Yaşar Kemal Uğurlu, Hasan Atilla Gökbilen, Ayhan Akgöz Göztepe: Ferhat, Rodrigues (Dk. 46 Theo Weeks), Aytek, Hamza, Şamil, Yasin (Dk. 60 Şaban), Furkan, Ahmet, Bedi, Halil, Fatih (Dk. 81 Dilaver) Adanaspor: Zülküf, Koray, Etame, Cem (Dk. 35 Ahmet), Rahman, Sedat, Mbamba, Ayhan, Talha (Dk. 62 Merthan), İzzet, Fevzi (Dk. 87 Nwogbo) Kırmızı kart: Dk. 57 Ayhan (Adanaspor) Sarı kartlar: Dk. 11 Yasin, Dk 17. Bedi, Dk. 64 Şamil, Dk. 66 Şaban, Dk. 68 Aytek (Göztepe), Dk 41 Mbamba, Dk. 41 Ayhan (Adanaspor)