SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden TKİ Tavşanlı Linyitspor, teknik direktör Hasan Sarı ile sözleşme imzaladı.

Kulüp Başkanı Zafer Atalay, 2012-2013 sezonuna, geçen sezon son 9 haftada görev yapan teknik direktör Levent Devrim ile başladıklarını hatırlattı.

Bu sezon 6 haftalık bölüm sonunda Devrim ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshettiklerini belirten Atalay, 7 ve 8’inci haftalarda takımın antrenör Ahmet Erdinç tarafından çalıştırıldığını bildirdi.

 Atalay, iki hafta süresince maçlara teknik direktörsüz çıktıkları için cezalı duruma düşmemek amacıyla A2 takımını çalıştıran teknik direktör Hasan Sarı ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladıklarını ifade ederek, Sarı’nın ekibinde antrenör Ahmet Erdinç ve kaleci antrenörü Günay Eren’in yer aldığını anlattı.

Sarı’nın göreve geçici olarak getirildiğini ve teknik direktör arayışlarının sürdüğünü dile getiren Atalay, Sarı ve ekibine başarılar diledi.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 1956 yılında doğan Hasan Sarı, TKİ Tavşanlı Linyitspor’un amatör kümelerde ve Spor Toto 3. Lig’de yer aldığı 1989-1993, 1994-1996 yıllarında takımı çalıştırdı. Tavşanlı amatör takımlarından Akıncılarspor’da 2009’da teknik sorumlu olarak görev yapan Sarı, 2012-2013 sezonu başında TKİ Tavşanlı A2 takımı teknik sorumluluğuna getirildi.