SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor, Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu deplasmanda oynayacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarına başladı.

Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri’nde, teknik direktör Hector Cuper yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ilk 20 dakikası basına açık yapıldı. Antrenmanda düz koşu sonrası kondisyon çalışması gerçekleştirildi. Daha sonra oyuncular, pas ve şut çalışması yaptı.

Mor-beyazlı ekipte tedavisine devam edilen Alfredo Monje, Selçuk Şahin ile izinli olan Onur Tuncer, Hüsamettin Tut, Yasin Öztop ve Numan Çürüksu idmana katılmadı.

Antrenmanda basın mensuplarına açıklama yapan teknik direktör Hector Cuper, bütün maçlara kazanmak için sahaya çıktıklarını ifade ederek,”Ama bazen kazanmayabilirsiniz, bazen kazanabilirsiniz. Gaziantepsor maçını kazanabilmek için çalışacağız. Şu ana kadar yaptıklarımız kötü değil, şimdilik iyi bir sonucumuz var” diye konuştu.

Bir gazetecinin, ”Orduspor’un ligde tek namağlup unvanına sahip olması takım içerisinde baskı oluşturur mu-” şeklindeki soruya, Cuper, ”Biz sadece maç günü baskı altında değiliz, biz her gün baskı altındayız. Bu sadece üst sıralardaki takımlar için geçerli değil, orta ve alt sıralardaki takımlar için de geçerli. Biz hafta içi maçlar için çalışmamız gerekiyor. Bizim baskımız bu” diye cevap verdi.