SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor’un Genel Menajeri Ömer Erdinç, ”Fenerbahçe Ülker ile başa baş mücadeleden takımımızın Banvit’i yenmesi sürpriz olmayacaktır” dedi.

Erdinç, yaptığı açıklamada, deplasmanda Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni 78-75 yenerek haftayı galibiyetle kapattıklarını hatırlattı.

Hafta sonu oynayacakları Banvit maçı hazırlıklarına başladıklarını anlatan Erdinç, şöyle konuştu: ”Fenerbahçe Ülker ile oynadığımız ilk maçı talihsiz bir şekilde çok az sayı farkla kaybetmiştik. Takımımızın bu karşılaşmada iyi oyun ortaya koyduğunu spor otoriteleri de dile getirmişti. Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı bizim için önemli bir karşılaşmaydı. Rakibimizi sahasında yenmek bizim için çok önemli bir galibiyet oldu. İlk iki periyotta iyi oynadığımızı söyleyemeyiz. Üçüncü ve dördüncü periyotta göstermiş olduğumuz performansla maçı almasını bildik.

Sakat oyuncularımız Emre ve Barış bu karşılaşmada kısa süreliğine de olsa oyunda kaldılar. Hafta sonu sahamızda Banvit’i ağırlayacağız. Bizim için bütün maçlar final havasında geçecek. Fenerbahçe Ülker ile başa baş mücadeleden takımımızın Banvit’i yenmesi sürpriz olmayacaktır. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Maçımızın Kurban Bayramı’nın üçüncü günü olması nedeniyle seyirci açısından dezavantaj sağlayacağız. Erdemirspor gibi iyi basketbol oynayan takımımızı Ereğli’de bütün spor sevenlerin yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Her iki takıma da bu maç için başarılar diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:12:40,