SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İdman eksiğini tamamladığı halde hala Şenol Güneş'in gözüne giremeyen Janko'nun da bu durumdan çok rahatsız olduğu konuşuluyor

Trabzonspor'un büyük umutlarla Porto'dan transfer ettiği Marc Janko, bordo-mavili forma altında henüz golle tanışamadı. Avusturyalı futbolcu, teknik direktör Şenol Güneş tarafından sadece 1 maçta ilk 11'de görevlendirildi. Son oynanan milli maçlarda kırmızı-beyaz formasıyla 2 gol atmasına ve ülkesini galibiyete taşımasına rağmen Beşiktaş derbisinde yine yedek oturtulan Janko, 85. dakikada oyuna girdi ve varlık gösteremedi. Bu gelişme taraftarları isyan ettirdi.

MORALİ BOZUK

Bordo-maviye gönül verenlerin sanal alemde, “Bu adamın gol kralı bile olabilecek potansiyeli var deniyordu. Milli takımda da coşuyor ancak herhalde bizim takıma yetmiyor!” şeklinde ifadelerle hem tepkilerini dile getirdikleri hem de Şenol Güneş'e veryansın ettikleri kaydedildi. Diğer yandan Avusturyalı santrforun da bu durumdan rahatsız olduğu ve yakın çevresine “5 dakikadan fazla oynamazsam nasıl faydalı olacağım” dediği öğrenildi.

TWENTE İDDİASI

Hollanda Ligi'nde oynadığı 9 maç sonunda topladığı 22 puanla zirvede yer alan Twente'nin, Janko için devre arasında transfer girişiminde bulunacağı da iddia ediliyor. Janko'nun zamanında büyük bir çıkış yakaladığı Twente'de taraftarların da Avusturyalı'nın geri dönmesini istediği ifade ediliyor.

ŞENER ALDI DİYE Mİ?

Şenol Güneş'in gol sorununa rağmen Janko'yu gözardı etme sebebinin futbolla ilgisi olmadığı da iddialar arasında… Edinilen bilgilere göre, Başkan Sadri Şener'in Güneş'ten onay almadan ansızın transfer ettiği Janko, bu nedenle deneyimli hocanın antipatisini topladı ve “Hala hazır değil” gibi bahanelerle kulübeye mahkum edildi.