SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor’un Rumen golcüsü Bogdan Stancu, yaklaşan Türkiye – Romanya karşılaşması öncesinde ülkesinin basınına önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’dan alacakları galibiyetin kendileri için Hollanda’dan alınacak herhangi bir puandan çok daha önemli olduğunu belirten Stancu, Romanya Teknik Direktörü Piturca ile Türkiye takımı hakkında konuştuklarını ve ona bazı önemli bilgiler aktardığını ifade etti. Türkiye ile çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirten Stancu; “Piturca ile bir görüşme gerçekleştirdim. Türk oyuncularla ilgili bildiğim bazı detayları ona aktardım. Bir çoğu Galatasaray’dan takım arkadaşımdı. Diğerlerini de ligden tanıyorum. Hocamız zaten takıma çok hakimdi ancak her oyuncuyla ilgili tek tek konuştuk.” dedi.

“STOPERLER AĞIR”

Türkiye Milli Takımı’nın zayıf noktaları hakkında konuşan Rumen golcü; “Stoperlerin hava hakimiyeti bir hayli iyi ve güçlü oyuncular. Ancak topla olan ilişkileri abartılacak düzeyde değil ve en önemlisi ağır stoperler. Kısa ve çabuk bir forvet hattı harika bir kombinasyon olabilir.” ifadelerini kullandı. Milli takımımızın kalesinde de büyük problemler olduğunu belirten Stancu, “Türklerin ikinci büyük problemi kalede. Volkan sakatlıktan yeni döndü. Diğer kalecileri ise kendi kulüplerinde de yedek oturuyor. Volkan refleksleri çok güçlü ve refleksleri iyi bir kaleci. İnanılmaz kurtarışlar yapabiliyor ancak sakatlıktan yeni çıkmış olması bizim lehimize olacaktır.” şeklinde konuştu.

“UMUT VE BURAK ÇOK TEHLİKELİ”

Türkiye’nin en güçlü bölgesinin orta saha olduğunu ifade eden Bogdan Stancu; “Oyunlarının en güçlü yönü orta saha. Mehmet Topal, Emre ve Arda. 3’ü de oldukça iyi oyuncular. Yaratıcılar ve uluslararası tecrübeye sahipler. Tabi ki hücum bölgesini unutmamak lazım. Umut Bulut ve Burak çok tehlikeli gol ayakları. Her ikisi de Galatasaray’da oynuyor. Onlara dikkat etmeliyiz.” dedi. Şükrü Saracoğlu’nun atmosferinden çekinmek için bir nedenleri olmadığını belirten Stancu; “Mutu ve Marica gibi bu atmosferlerde oynamış oyuncularımız var. Rio’da yer almak istiyorsak oradan iyi bir sonuçla ayrılmalıyız. Rio’da olmanın hayali ile yaşıyorum.” şeklinde konuştu. Steau Bükreş’ten çok sayıda futbolcu olmasının kendileri için bir avantaj olduğunu belirten Stancu; “Steaua ligde ve UEFA Avrupa Ligi’nde lider durumda. Çok iyi bir futbol oynuyorlar. Burada olan her Steaua’lu futbolcu bunu hakediyor. Aynı takımdan çok sayıda futbolcu olması bizim lehimize olacaktır. Daha uyumlu bir takım olacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.