SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom'un defansı ‘Büyük Şef'in sakatlığında delik-deşik oldu. Çek tecrübenin yokluğunda ne partneri Semih ne de kanatlar ayakta kalabildi; Muslera filelerden top çıkarmaktan yoruldu.

AÇIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Son şampiyon G.Saray'a bir haller oldu… Geçen sezon dengeli ve heyecanlı futbolu anlaşıyı ile rakiplerine sahayı dar eden Cimbom bu sene ‘yoklar'ı oynuyor. Sarı-kırmızılıların ilk çöken mevkiisi de savunma hattı oldu. Tomas Ujfalusi'nin sakatlanmasıyla birlikte G.Saray defansının da ayarları baştan aşağı bozuldu. Öyle ki Aslan 8 haftada yediği 12 golle şaşırttı. Çek stoperin yokluğunda geçen sene yıldızını parlatan Semih Kaya ‘acemilik' günlerine geri döndü. Kanatlar Eboue ve Hakan Balta'nın açıklarını kapatacak kimse de kalmayınca ikili eleştiri oklarının hedefi oldu.

8 HAFTADA DEVREYİ GEÇTİ

Oysa Galatasaray savunmasında geçen sezondan beri önemli bir değişiklik yok. Kaleci aynı kaleci: Muslera, kanatlar yine Eboue ve Hakan Balta… Semih aynı Semih. Ancak Ujfalusi'nin yokluğunda hepsi bir bir döküldü. Performansıyla devlerin listesine giren Muslera da bu sezon kurtarışlarıyla değil daha çok filelerden çıkardığı toplarla objektiflere takıldı. A2 ile oynanan hazırlık maçında çime takılarak sakatlanan ‘Büyük Şef'in olmayışı rakamlara da yansıdı. G.Saray şampiyonluğa ulaştığı geçen sezon ilk yarı kalesinde 11 gol görmüştü. Bu sezon henüz 8 hafta sonunda sarı-kırmızılılar 12'ye ulaştı.