SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde 23 Ekim Salı günü Cluj ile kritik bir maça çıkacak olan Galatasaray’da tedavilerine devam edilen Hamit Altıntop ile Semih Kaya’nın 22 Ekim Pazartesi günü takımla çalışmalara başlayacakları bildirildi.

Sarı-kırmızılı takımda Hamit Altıntop ve Semih Kaya, Pazartesi günü antrenmana çıkacak ancak iki futbolcunun Cluj maçında forma giyip giyememe durumu netlik kazanmadı. Teknik direktör Fatih Terim, Hamit ve Semih’in oynayamama durumlarını göz önüne alarak 11’inde yapacağı değişiklikleri düşünüyor. Öte yandan Fatih Terim’in Cluj maçı öncesinde iki futbolcuyla ilgili olarak kararını açıklaması bekleniyor.

Hamit ve Semih’in sağlık durumuyla ilgili sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde: Belinde disk problemlerine bağlı ağrı ve spazm olan, Gençlerbirliği maçında da ağrı kesici iğnelerle oynayan Hamit Altıntop ile Semih Kaya’ya bugün genel anestezi altında disk içine ozon enjeksiyonu ve girişimsel işlemler uygulanmıştır. Her iki oyuncu da iki gün dinlendirildikten sonra pazartesi günü takımla birlikte çalışmalara başlayacaktır.