SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında oynanan ve 3-3 biten Gençlerbirliği – Galatasaray maçının ardından Fuat Çapa açıklamalarda bulundu.

Çapa maçın değerlendirmesinde, “Taktiksel olarak çok iyi oynadık. Galatasaray’ın çift forvet oynaması savunmaların dengesini bozuyor bizim ligde ama fazla pozisyon vermedik ilk yarıda. Güzel de bir gol attık. İkinci devrede daha baskılı olacaklarını biliyorduk. 2-0 olsaydı daha iyi olacaktı bizim için ama konsantrasyon kaybından 2-1 geriye düştük. Daha sonra yaptığımız değişiklikle 3-2 öne geçtik. Özellikle Tosic çok iyi oynadı ama gereksiz çıkışlar yaptı. Skor 3-2 iken böyle çıkışlar yapmaması lazım.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Fuat Çapa, “Galatasaray’a karşı oynuyoruz ve oyuncular bu skora üzülüyor. İyi bir şey bu. Takım halinde iyi oynamak, pozisyonlara girmek iyi şeyler. Ankara’da iyi oyunlar oynayıp, Türkiye’de birşeyler ispatlamaya devam edeceğiz. Bugün 2 puan kaybettik. Rakibi duran toplar hariç 1 pozisyon verdik. Bu da sevindirici.” şeklinde konuştu.