SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın teknik patronu Samet Aybaba, devre arasında yapılması planlanan transferlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Deneyimli çalıştırıcı, “Devre arası için daha lig başlamadan çalışmalarımız vardı ve sürüyor. Herkes sol kanada transfer yapacağımızı yazıyor. Böyle bir şey yok. Sola İsmail Köybaşı dönecek ve rahatlayacağız. Bu bölge için bir çalışmamız yok. İsmail'in 12. haftaya kadar takıma döneceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sol kanata yeni oyuncu aramadıklarını vurgulayan Aybaba, “Forvet transferi olabilir mi?” sorusu üzerine ise “Olabilir” dedi. Öte yandan kurt hoca, Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Ozan İpek'in iyi futbolcu olduğunu koşulların uygun olması halinde takımında görmek isteyebileceğini söyledi. Aybaba, “Ozan iyi futbolcu. Koşullar uygun olursa, neden olmasın? Menajeri beni aramıştı. Ona da ‘Koşullara göre' yanıtını vermiştim. Bu bizim değil yönetimin işi” dedi.

OLCAY’A TERAPİ

Teknik direktör Samet Aybaba, Beşiktaş'ın 3-0 kaybettiği son Fenerbahçe derbisinde çok kötü bir futbol sergileyen ve ağır eleştiriler alan Olcay Şahan'ın moralini düzeltmesi için yoğun terapi uyguluyor. Olcay'la sık sık görüşme yapan Aybaba'nın, “Sana güvenim tam. Hakkında söylenenleri umursama. Her gün daha sıkı çalışıp sözümden çıkmazsan kazanan sen olursun” dediği ifade edildi.

FORVERTTEN SAĞ BEKE

2 sezon önce Tavşanlı Linyitspor'dan alınan forvet oyuncusu Mehmet Akyüz, siyah-beyazlılarda çok forma şansı bulamadı ama Trabzonspor maçında takımdaki yerini alabilir. Ancak küçük bir farkla! Teknik direktör Samet Aybaba'nın, Mehmet'e sağ bekte görev vermeyi düşündüğü öğrenildi. Antalya kampında da sağ bekte oynayan ve Aybaba'nın beğenisini kazanan Mehmet'in ise “Forma giyeyim yeter. Her mevki için hazırım” dediği kaydedildi.