SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Fulya Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Reha Baran, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba ile Seba’yı ziyarete gelirken düşerek tendonu yırtılan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in sağlık durumunun iyi olduğunu ve her ikisinin de 22 Ekim Pazartesi günü taburcu edilebileceğini söyledi. Prof. Dr. Reha Baran, dün akşam saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Süleyman Seba ile Seba’yı ziyarete gelirken düşen ve tendonu yırtılan Sadri Şener’in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Sözlerine, Seba ile Şener’in sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederek başlayan Reha Baran, Süleyman Seba’nın evinde düşmesi sonrası birtakım ağrılar hissettiği için hastaneye başvurduğunu ve kendisine birtakım tetkikler uyguladıklarını kaydetti.

Baran, Seba’nın düşmeden dolayı bir sıkıntı yaşamadığını aktararak, ”Bugün tetkiklere devam ettik. Şu ana kadar yaptığımız araştırmalar sonrasında beyninde veya hayati herhangi bir organında ciddi bir olayla karşılaşmadık. Beyin fonksiyonlarında bir sorun var mı diye daha önce yapmış olduğumuz testlerle karşılaştırdık. Kendisinin bu açıdan bir sıkıntısının olmadığını gördük” diye konuştu. -”Seba’ya 2-3 gün antibiyotik tedavisi yapmayı uygun gördük”- Süleyman Seba’nın düşmesinden ziyade, bazı enfeksiyon parametrelerinin yüksek olduğunu bildiren Prof. Dr. Baran, bunun sonucunda Seba’ya antibiyotik tedavisi uygulamaya karar verdiklerini belirtti.

Reha Baran, onursal başkanın 2-3 gün hastanede kalacağını açıklayarak, şunları kaydetti: ”Süleyman Seba’nın laboratuvar testlerinde ise hafif bir enfeksiyon parametresi dediğimiz bir parametrelerde yükseklik saptadık. Onun için en az 2-3 gün antibiyotik tedavisi yapmayı uygun gördük. Şu anda genel durumu çok iyi. Bugün taburcu etmeyi düşünüyorduk ama evde tedavisinin buradan daha zor olacağını düşünerek, 2-3 gün kadar hastanemizde bazı ilaçları gözetimimiz altında vermek istediğimizden dolayı bizim misafirimiz. Çok önemli bir sağlık sorunu yok. Tedavi edilmesi gereken ufak tefek enfeksiyonlar var, onların da kontrolünü tedaviden sonra yapıp inşallah sağlıklı bir şekilde evine göndereceğiz.”

Sadri Şener’in sağlık durumu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in ise Süleyman Seba’yı ziyarete gelirken ufak bir kaza geçirdiğini aktaran Prof. Dr. Baran, ”Düşme sonrasında daha önce ufak bir problem yaşadığını söylediği adale grubunda bir tendon yırtılması olmuş. O sırada hastaneye çok yakın olduğu için hemen acil servise alındı. Prof. Dr. Ömer Taşer muayenesini yaptı ve bir tendon yırtılması saptandı. Bugün yaklaşık bir saat süren başarılı bir ameliyat sonrasında Sadri Şener’in de sağlığı çok iyi. Sadri Bey’i kata yeni aldık. Kendisiyle görüştüm, sağlığı çok iyi durumda. Hepinize de selam söyledi. İnşallah pazartesi günü taburcu etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Sadri Şener’in yarın akşam BJK İnönü Stadı’nda oynanacak Beşiktaş maçına gidemeyeceğini dile getiren Reha Baran, Şener’in tedavisi hakkında şunları söyledi: ”Tedavisi çok uzun zaman almayacak. İki gün sonra daha net bir şey söyleyebiliriz. Kısa bir fizik tedavi programı uygulanabilir. O bakımdan ortopedi uzmanlarımızın verdiği program doğrultusunda tedavisi yapılacak ama çok ciddi bir problem olmayacaktır.”