SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon ortaya koyduğu istikrarlı performans ile beğeni toplayan Veysel Sarı, AMK'ya konuştu. Eskişehirspor olarak lige iyi başlayamadıklarını, ancak sonrasında uyum sürecini aştıktan sonra toparlandıklarını belirten başarılı futbolcu, “Çok kaliteli bir kadroya sahibiz. Değil Anadolu takımı, Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin ilk 11'i ezbere sayılmazken, biz istikrarlı bir 11'le yola devam ediyoruz. Bu istikrar da, başarı olarak geri dönüyor. Galatasaray önünde Arena'da kazanmak istiyorduk, yine de son dakikalarda attığımız 1 golle 1 puan almak önemlidir” dedi.

‘HEDEFİMİZ YİNE AVRUPA’

UEFA Avrupa Ligi'nde boy göstermiş bir ekip olarak hedeflerinin yine Avrupa olduğunu vurgulayan Veysel, “Eskişehirspor, artık her yıl Avrupa arenasına çıkmalı. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız sürekli olarak ligde üst sıralarda yer almak. Zaten böyle bir durumda taraftarımız da daha fazla destek verir. Onlar arkamızda oldukça, bir her zaman daha iyi oluruz” diye konuştu. Akaminko geldikten sonra orta alana geçen genç futbolcu, “Sağ bek, orta saha fark etmez. Hocam nerede oynatırsa, orada oynarım” diye konuştu.

‘İYİYSENİZ SİZİ GÖRÜRLER’

Kısa vadede en büyük hedefinin A Milli Takım'a gitmek olduğunu vurgulayan Veysel, “Anadolu takımında oynayan bir futbolcunun mevcut sistemde bunu başarması zor gözüküyor. Ancak eğer iyiyseniz, oradaki hocalar sizi görür diye düşünüyorum. Yine de Anadolu'da yetenekli olarak gösterilen bazı futbolcular Galatasaray ya da Fenerbahçe'de olsa, her şey daha kolay olur. Çünkü iki takımdan 8'er oyuncu gitti. Ay-Yıldız formayla mücadele etmek en büyük arzum. Umarım bu hedefime ulaşırım” ifadesini kullandı.

Safa Can KONUKSEVER / AMK