SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkanlık döneminde ilk kez sahaya inen ve futbolcularla görüşen siyah-beyazlıların patronu, “Oynadığınız futbol size yakışmıyor” demişti.

Daha önce “Futbolcuları tanımıyorum” ifadesini kullanan Beşiktaş Başkanı'nın bu özel görüşmede yaptığı vurgulardan bir diğerini öğrendik. Aldığımız bilgiye göre Orman, futbolculardan Trabzonspor ve ardından oynanacak Kasımpaşa maçına yönelik iki istekte bulunmuş.

CEVAPSIZ ÇAĞRI

Sezon başında “Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar ile birlikte yönetmek istiyoruz. Bizim değil Beşiktaş'ın yanında olun” mesajı göndererek siyah-beyazlı camiaya yakın iş adamlarından destek isteyen Fikret Orman, beklediğini bulamamıştı. Beşiktaş camiasının içinden gelen isimlerin bir çoğu bu çağrıya kulak tıkarken, Turgay Ciner, İhsan Kalkavan, Zafer Yıldırım, Mübariz Mansimov gibi önemli iş adamları sürpriz bir şekilde Kasımpaşa'nın yeni yönetimine girmişti. İşte o dönemde yaşananları unutmayan Fikret Orman, futbolcularına şöyle seslenerek iki maçta 6 puanı şart koştu: Sizlerden iki ricam var. Trabzonspor maçını kendiniz için, Kasımpaşa maçını ise benim için kazanın. Önce sizi eleştirenlere, sonra da bizlere köstek olanlara bu iki maçı da kazanarak ders verin.

Ersoy ÖZDEM / AMK