SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Arena'da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Serhat, Jerrells, Christopher, Cevher ve Vidmar beşiyle çıktı. Karşılaşmaya Vidmar'ın pota altından bulduğu basketle başlayan siyah-beyazlılar, başa baş geçen mücadelenin ilk 5 dakikasını 9-7 önde bitirdi. Hücumda sayı üretmekte zorlanmayan Beşiktaş, savunmada aynı başarıyı gösteremedi ve ilk çeyreği 16-14 geride tamamladı.

2. çeyreğe Dasic'in art arda bulduğu basketlerle etkili başlayan kara kartallar rakibini savunmada durdurmayı başardı ve hücumda uzun oyuncularıyla sayı buldu, ilk yarıda son 5 dakikaya girilirken Markota'nın 3 sayılık basketiyle 24-22 öne geçti. Etkili oyunu devam ettiren ve savunmayı sertleştiren siyah-beyazlılar, ilk yarının bitimine 1.12 dakika kala Vidmar'ın basketiyle skoru 30-27 yaptı. Serhat'ın son saniyede bulduğu 3 sayılık basketle soyunma odasına 33-27 üstünlükle gitti.

Karşılaşmanın 2. Yarısına Beşiktaş; Barış, Jerrells, Serhat, Vidmar ve Christopher beşiyle çıktı. Beşiktaş üçüncü çeyreğe Jerrells'in 3 sayılık basketiyle başladı. Hücumda sıkıntılar yaşayan ve sonuca gidemeyen siyah-beyazlılar, ilk 5 dakikada istediği basketleri bulamadı ve fark 1 sayıya kadar indi (37-36). Son bölümü başa baş geçen çeyrekte bir ara Türk Telekom beraberliği yakalamasına rağmen taraftarının desteğini arkasına alan Beşiktaş, art arda bulduğu basketlerle tekrar öne geçti. Siyah-beyazlılar bu bölümü 47-46 önde tamamladı.

Son bölüme Beşiktaş, Muratcan'ın 2 sayılık basketiyle başladı. Tutku'nun kaptığı topu basketle sonuçlandırmasıyla 3 dakika sonunda farkı 5 sayıya çıkardı (51-46). Hücumda top kayıpları yapan siyah beyazlılar, farkın azalmasını engelleyemedi ve son 5 dakikaya 53-50 önde girdi.

Hücumda ve savunmada organize olamayan kartallar, son 3 dakikaya 55-53 geride girdi. Mücadelenin üst seviyede olduğu son bölümü iyi oynayan Beşiktaş, karşılaşmadan 61-60 galip ayrıldı. Karşılaşmada en skorer oyuncular 13'er sayı ile oynayan Jerrells ve Vidmar olurken, Markota 8 sayı kaydetti.