SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demiören başkanlığındaki federasyona ciddi tepki göstermesine rağmen, Tahkim Timsah'ın 2 maçlık cezası kalktı. Yeşil-beyazlılar, bir hukuk zaferini de CAS'taki davayı kazanarak yaşamıştı…

DEMİRÖREN’E HEP KARŞIYDI

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesinde Yıldırım Demiören'e destek vermeyeceğini söylemişti. O süreçte Galatasaray ile Trabzonspor da aynı düşüncedeydi. Ancak iki büyük kulüp, kararını ilerleyen süreçte değiştirdi. Şike davası sürecinde de tavrını net şekilde ortaya koyan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Yıldırım Demirören'in TFF Başkanı olmasının çok büyük yanlış olduğunu belirtmişti. Yeşil-beyazlılar bu tutumu sonrası her ne kadar Demirören'in hedefindeki kulüp olarak gösterilse de, Bursa hukuk yoluyla hep galip gelmeyi başardı.

TAHKİM’İN İLK KARARI

UEFA tarafından Bursaspor'a verilen 1 yıl Avrupa'dan men cezası camiada şok etkisi yaratmıştı. Ancak geniş kapsamlı bir savunma hazırlayan Timsah, CAS'a açtığı davayı kazandı ve Avrupa'ya gitti. Ancak aynı cezaya çarptırılan Beşiktaş, CAS'ta umduğunu bulamadı. Aynı şekilde Fenerbahçe de şike sürecinde CAS'taki davasını çekmek zorunda kaldı. Bursa, önceki gün masada bir kez daha galip geldi. Bir taraftarının tribünde bıçakla kavga çıkarması yüzünden 2 maç saha kapama cezası alan Bursa, Tahkim'e itirazını yaptı ve ceza tamamen kalktı. Türk Futbolu'nda bir saha kapama cezasının tamamen kalkması ilk kez yaşandı.