SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Eskişehirspor'dan sonra 4 büyükler gibi bir hedefim yok. Çünkü artık geçmiş yıllardaki gibi Anadolu takımları ile İstanbul ekipleri arasında makas açık değil. Eskişehir'de mutluyum. Olursa sadece Avrupa'yı isterim”

Galatasaray maçında son dakikalarda attığı golle rakibinin Arena'daki puan kaybetmeme serisine son veren Eskişehirspor'un yıldızı Erkan Zengin, AMK'ya samimi açıklamalarda bulundu. Bu sezon performansının zirvesine çıkan başarılı futbolcu, Galatasaray karşısında attığı golün devamının geleceğini söyledi. Başarılı kanat oyuncusu, “Artık daha fazla içeriye giriyorum, önceden sadece çizgide oynardım. Gole daha dönük olacağım. Bunun için idmanlardan sonra özel olarak şut çalışıyorum. Hedefim bu sezon toplam 15 gol atmak” dedi.

‘FORMAYI KAPTIRMADIM'

Beşiktaş gibi iyi bir taraftara sahip takımın ardından yine tribünleriyle ünlü Eskişehir'de oynamasını değerlendiren Erkan, “Bu gerçekten güzel bir şans. Taraftarımız gerçekten müthiş. Onların karşısına çıktığımda heyecanlanıyorum ve izleyenleri mutlu etmek için elimden geleni yapıyorum” diye konuştu. Tello'ya formayı kaptırıp kaptırmadığıyla ilgili yorum yapan yıldız oyuncu, “Kim iyiyse o oynar, idman performansınız önemlidir. Forma rekabeti takımın lehine olur. Ben forma kaptırdığımı düşünmüyorum” diye konuştu.

‘EN ÖNEMLİSİ MİLİ FORMA'

Hedefleri hakkında da konuşan Erkan Zengin, “Tek amacım Eskişehirspor'da büyük işler başarmak sadece buna odaklandım. 4 büyüklerde oynamak gibi bir hedefim yok. Çünkü artık geçmiş yıllardaki gibi Anadolu takımları ile İstanbul ekipleri arasında makas açık değil. Eskişehirspor bence çok büyük bir kulüp. Olursa sadece Avrupa'ya gitmek isterim. Ve hepsinden önce A Milli Takım'da görev almak istiyorum. İyi olursam, bunu başarırım. F.Bahçe ya da G.Saray'da oynayan oyuncuya göre dezavantajlı olmamız normal, ama Ay-Yıldızlı formayı giyebilirim” ifadesini kullandı.