SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah beyazlı takımın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes, moral yemeği sonrası BJK TV'ye açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumla ilgili açıklamalarda bulunan Fernandes, “Çok önemli bir maç oynayacağız. Tabiiki öğlen yemeğinde problemlerimiz çözülmeyecek, önemli problemlerimiz var. Ancak öbür taraftan baktığımızda da takım olma yolunda önemli adımlar attık, saha içerisinde iyi bir mücadele sergiliyoruz. Takım bütünlüğümüzü korumak için, daha da ileri taşımak için bir moral yemeği düzenlemek istedik. Maçın zor olduğunu biliyoruz. Bu önemli maça tesislerimizde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu sezon takım oyunu oynadıklarını ve bunun önemli olduğunu dile getiren başarılı oyuncu, “Ben kendimi ekipten ayrı olarak görmüyorum. Bizim en büyük özelliğimiz bu sene takım halinde hareket etmemiz. İyi oynadığımız anlarda takım halinde iyi oynadık. Bireysel olarak futbolcular tek tek öne çıkmadı. Takım halinde güzel sahneler verdik. Geçen seneden farklı yanımız bu. Geçen sene bireysellik ön plandaydı, bu sene onun yerini takım oyunu aldı. Takım olarak iyi olursak bir yerlere gelebiliriz. Bireysel olarak bakmamak gerek, ben ayrı bir oyuncu değilim sadece takımın bir parçasıyım” diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında karşılaşacakları Trabzonspor karşılaşmasının önemine dikkat çeken Fernandes, “Maç maç bakmak gerek. Önce Trabzonspor ile oynayacağız, sonra Kasımpaşaspor, daha sonra Mersin İdman Yurdu ile oynayacağız. Tek tek bakınca bütün maçlar zor. Bizim de maç maç düşünmemiz lazım. Şu anda bir galibiyete ihtiyacımız var. Bu maçta alacağımız bir galibiyet, bizim önümüzü açacaktır” ifadelerini kullandı.