SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manuel Fernandes, bu sezon da siyah-beyazlıların saha içi organizasyonunun kilit ismi olmaya devam ediyor. Beşiktaş Dergisi için stüdyoda objektiflere poz veren Fernandes, Beşiktaş Dergisi Editörü Senem Gülkar’ın sorularına da en içten yanıtları verdi.

Fernandes, takımın yakaladığı ekip ruhuna sıkça değinirken, medyada çıkan yalan haberlere kendi üslubunca yorum yaptı. Ayrıca Beşiktaş’ta yakaladığı mutluluğu da anlattı ve Siyah-Beyaz formayla mutsuz olduğuna dair çıkan söylentilere cevap verdi.

İşte o çarpıcı röportajdan bazı ayrıntılar: Transfer iddiaları hakkında konuşan başarılı oyuncu, “Hem sahadaki performansım hem de kişiliğim ve özel hayatım açısından, yaşım itibariyle bir olgunlaşma sürecindeyim. Her geçen gün bunu hissedebiliyorum. Hiçbir oyuncuya diğer oyunculardan farklı haklar tanınamaz. Ancak yıldız oyuncular daha çok topla oynadığı için daha çok faule maruz kalıyorlar. Bu sebeple hakemlerin maçlardan önce oyuncuların özelliklerine bakıp özel bir çalışma yapmaları gerekiyor. Hem benim açımdan hem de kulüp açısından birçok yalan haber çıktı. Aslında normal, sıradan bir dönemdi. Ben idmanlarıma çıktım, takım olarak hazırlık dönemi geçirdik. Sonuç olarak transfer dönemi bitti ve maçlarımıza çıkmaya başladık. Yani hayat normal bir şekilde devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“SAVAŞAN BİR TAKIMIMIZ VAR” Geçen sezon geriden top almasına ve oyunu daha geriden organize etmesine değinen Fernandes, “Bu sezon açıklara ve forvetlere daha yakın duruyorum. Tabii benim de sahada bir görevim var bu anlamda serbest oynuyorum diyemem. Hepimiz beraber hareket ediyoruz; kazanırken, berabereyken, soyunma odasına mağlup girdiğimizde… Herkes elini taşın altına sokuyor, herkes bir şeyler yapma çabasında. Hem mental olarak hem de saha içinde teknik olarak hepimiz bir mücadelenin içindeyiz. Gerçekten savaşan bir takımımız var.” dedi.

 

 

Yayınlanma Tarihi:16:39,