SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin 7. haftası… Elazığspor evinde Akhisar'ı ağırlıyor. Taraftarlar takımdan artık siftah bekliyor, ancak her şeyi anlatan fotoğraf işte bu: Başkan Selçuk Öztürk ve dün görevi bırakan Bülent Uygun, geçen seneki PTT 1. Lig kupası ile avunuyor.

Geçtiğimiz sezon maddi sıkıntılar içinde büyük bir başarı gösteren ve Süper Lig'e çıkan Elazığspor'dan herkes farklı şeyler bekliyordu. Çünkü Tum, Faubert gibi önemli isimler alınmış, kadro silbaştan kurulmuştu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Sezona Fenerbahçe beraberliği ile başlayan Gakgoşlar, sonrasında toparlanamadı. Geride kalan 7 hafta sonunda sadece 3 puan elde eden ve -12 averajla ligin dibine vuran bordo-beyazlılar için geçen haftaki Akhisar Belediyespor maçı ayrı bir önem taşıyordu. Rakip en az kendileri kadar sıkıntılıydı ve Elazığspor bakım çalışmaları biten Atatürk Stadı'na kavuşmuştu.

BAŞKAN DAHA NE YAPSIN

Taraftarlar da takımdan siftah bekliyordu. Fakat beklendiği gibi olmadı. Bordo-beyazlılar yine kazanamadı, maç sonunda ise teknik direktör Bülent Uygun için istifa sesleri vardı. Yaşanan onca probleme ve ekonomik darboğaza rağmen kendi cebinden verdiği paralarla takımı ayağa kaldıran Başkan Selçuk Öztürk de 90 dakika sonunda üzüntülüydü. Maçın ardından herkesin aklında aynı fotoğraf karesi vardı; Süper Lig'in 7. haftası olmasına rağmen Başkan ile Bülent Uygun'un PTT 1.Lig kupasını kaldırması. Belli ki herkesin aklı geçen senede kalmıştı.