SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Feda' kadrosu Trabzonspor'a yenilirse bu kötü seriyi tekrarlayacak. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Antalya kampına çıkarma yapması ile teknik direktör Samet Aybaba'nın futbolcularını Nevzat Demir Tesisleri'nden uzaklaştırmasıın tek bir nedeni var; Trabzonspor maçı. Milli aranın sonrasında İnönü'de bordo-mavili ekiple karşılaşacak Beşiktaş'ta tek hedef, 3 hafta sonra alınacak 3 puan. Özetle, Gaziantep, Sivas ve Fenerbahçe yenilgileri ile kabus gibi bir dönem yaşayan siyah-beyazlı ekip Trabzonspor maçında kötü bir rekoru kırmamak için hazırlanıyor.

SON 15 YILIN EN KÖTÜSÜYDÜ

Ligdeki son 3 maçını yitiren Beşiktaş, Trabzonspor'a da kaybederse 1997-1998 sezonunda kırdığı bir rekoru egale edecek. 15 yıl önce John Benjamin Toshack yönetimindeki siyah-beyazlılar, 21-24 hafta arasında arka arkaya Samsun, Trabzon, Altay ve Galatasaray'a kaybetmiş, son 15 yıldaki en uzun mağluiyet serisini yaşamıştı. İşte, sezona mali sıkıntılarla giren Samet Aybaba'nın ‘Feda' Kartal'ı, Toshack'ın rekorunun kıyısında bulunuyor.

6 MAÇLIK SERİLER…

Bunun yanında Kartal, son 15 yıllık dönemde ise iki kez 6 maçlık kazanamama serileri yaşadı. 2003-2004'te Lucescu ile 28-34 hafalar arası 2 beraberlik 4 yenilgi yaşayan Beşiktaş, geçtiğimiz sezon ise 32. hafta ile Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun ilk 3 haftası arasında 2 beraberlik ve 4 yenilgi görmüştü.

Ersoy ÖZDEM / AMK