SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Büyük oyuncular en zor anlarda ortaya çıkar. Sen de büyük oyuncusun. Takımının sana her zamankinden daha çok ihiyacı var. Lider olduğunu göster”

ÖZEL GÖRÜŞMEDE GÜVEN AŞILADI

Trabzonspor maçına dönüm gözüyle bakan Beşiktaş'ta tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor. Teknik direktör Samet Aybaba futbolcularını kritik 90 dakikaya hazırlarken takımın saha içi lideri Manuel Fernandes'in performansının da kilit önemde olduğunu düşünüyor. 3 haftadır kazanamayan, iki haftadır gol atamayan siyah-beyazlı takımda Fernandes'in daha fazla sorumluluk alması gerektiğini gözlemleyen tecrübeli çalıştırıcı, Portekizli yıldızla özel bir görüşme yaptı. Samet Aybaba, görüşmede sezona müthiş başlayan Fernandes'i yeniden sahada görmek istediğini söyledi.

‘KARA BULUTLARI SEN DAĞITIRSIN’

Aybaba, son günlerde oldukça moralli gözüken ve belki de ilk kez objektiflere gülerken yakalanan Fernandes'e şunları söyledi: Büyük oyuncular en zor zamanlarda ortaya çıkar… İlk geldiğimde, şaşkın bir haldeydin. Artık biliyorsun; bu takımın lideri sensin. Lider, takım arkadaşlarının en büyük destekçisidir. Takımının sana her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Trabzonspor maçı ‘senin' maçın olsun. İhtiyacımız olan sadece özgüven. Bunu da bize bir galibiyet getirecektir. Bu maçı bize al. Kazanalım ki önümüzü daha net görelim. Camiadaki kara bulutlar senin liderliğinde gelecek bir galibiyetle dağılsın…

Ersoy ÖZDEM / AMK