SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona iki beraberlikle başlayan ardından Karabük ve Elazığ galibiyetleriyle devam eden Beşiktaş geçtiğimiz hafta eski oyuncusu Orhan Gülle’nin golüyle ilk yenilgisini almıştı. Beşiktaş dün Sivasspor’a tek golle boyun eğerek İstanbul’da da ilk kez yenilgiyle tanıştı.

ACEMİCE ANLAŞMAZLIK!

Dakikalar 61’i gösteriyordu… Kaleyi cepheden gören noktada Beşiktaş frikik kazandı. 3 isim topun başına geldi. Uğur Boral, Fernandes ve Almeida… Uğur Boral topa dokundu, Fernandes dokundu, Almeida sol ayağıyla sert bir biçimde topa vurdu. Top barajda bulunan Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman’a çarparak Beşiktaş kalesine doğru yöneldi. Fernandes ve Uğur Boral topa hareketlendi yeniden.O anda Uğur Boral topa sert vurdu, Fernandes’in yüzüne çarpan top orta saha çizgisinin olduğu bölümde Aatif Chahechouhe’nun önüne düştü.

HİLBERT YAKALAYAMADI

Aatif Chahechouhe topu alır almaz sol ayağıyla Beşiktaş ceza sahasına doğru ilerledi. Arkasında Hilbert vardı. Faslı oyuncu topu kıvrak hareketlerle sürerek Beşiktaş ceza sahasına girdi. McGregor ile karşı karşıya kaldı ve topu yerden sert bir biçimde McGregor’un koruduğu ağlara gönderdi. Chahechouhe topla buluşmadan önce ve bitirici vurucu yapana kadar toplam 84 metre koştu ama yine de Hilbert tarafından durdurulamadı…

AYBABA: KOMEDİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, yedikleri golü tek kelime ile ‘komedi’ olarak nitelerken ‘Frikikte baraj mesafesi çok kısaydı. Sonrasında Uğur vurdu, Fernandes’e çarptı. Bir takımın başına gelebilecek bütün şanssızlıklar bu pozisyonda başımıza geldi’ ifadelerini kullandı. Golü yiyen isim McGregor ise, ‘Oyunumuzu değiştirmemiz gerekli’ şeklinde konuştu.