SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın yeni sezon öncesinde yollarını ayırdığı Mehmet Aurelio, kulübün kendisine olan borcunu ödememesi üzerine iflasını istediği Futbol AŞ.'yi mahkemeye vermişti.

Brezilya asıllı Türk futbolcu Aurelio, eski dönemden kalan 417 bin 250 euroluk alacağına karşılık, Fikret Orman yönetiminden 2 Temmuz 2012 tarihli bir senet almıştı. Ancak senedin günü geldiğinde BJK yönetimi bu borcu ödemedi. Noter kanalıyla önce alacağının ödenmesi için ihtarname çeken Mehmet Aurelio, ödeme yapılması için bir süre bekledi. İhtarnameye rağmen alacağının ödenmediğini gören Aurelio, iki ay önce avukatı Murat Teber kanalıyla mahkemeye başvurdu.

İstanbul 19.İcra Müdürlüğü tarafından borçlu futbol kulübüne icra takibi uygulandığını belirten Mehmet Aurelio, takip durunca Asliye Ticaret Mahkemesi'ne dava açarak BJK Futbol AŞ.'nin iflasına karar verilmesini istedi. Aradan geçen iki aylık sürede taraf avukatları bir araya gelerek anlaşma yoluna gitti. BJK'nin bu ay sonuna kadar son taksiti de futbolcuya ödeyeceği öğrenildi.

Yalçın BEL / Sözcü